Ir vėl lyja. Dar truputį ir, atrodo, lietus galėtų nuplauti visus vasaros prisiminimus. Vaikiško krykštavimo pilnos maudynės ežere, savaitgaliai kaime, lysvėse nokstančios braškės, kepsninėje spragsinčios malkos ir gardžiausi pietūs gamtoje, – ar tikrai tai buvo taip neseniai? Vėjo plaikstomos suknelės, karščiu alsuojantis asfaltas, prakaito lašeliais nusėta kakta, basos kojos, muilo burbulai, saulėkaitoje greitai tirpstantys ledai… Viskas skamba lyg istorijos iš paskubom praverstos knygos puslapių. Lyg ir buvom dar ką tik TEN, saulėtose vasaros dienose, o dabar – lietus, lietus…
Tas lėtas lašų barbenimas keistai ramina. Bet tuo pačiu – truputį liūdina, truputį migdo.
Aš tikiuosi, kad ruduo dar dovanos pilnus glėbius saulės. Nes, nuoširdžiai, man neužtenka vienintelio šuolio, kad pavyktų iš vasaros į rudens dienas peršokti. Jaukinsiuosi jį pamažu. Pradėsiu nuo rudeninėmis avietėmis gardintų keksiukų (jų receptu dalijausi šeštadienį); nuo šiltos, bet vis dar labai spalvingos sriubos (dalijuosi receptu šiandien); nuo cinamonu kvepiančių obuolių pyragų (pažadu naują receptą savaitgaliui!).
Pastaruoju metu „Saulėtoje virtuvėje“ gausu pasaulio skonių. Savaitės pradžioje skoniais keliauti kviečiau į Graikiją, šiandien raginu trumpam užsukti į Italiją – čia, kur verdama nuostabiai gardi daržovių sriuba su makaronais ir pupelėmis.
Minestrone. Ir kas pasakys, vasaros ar rudens joje daugiau? Štai ryškaus skonio ir nuotaikingų spalvų – tikrai labai daug!
Šiuo receptu tęsiame savo draugystę su lietuvišku prekės ženklu „AUGA“. Visai neseniai ekologiškų produktų asortimentą „AUGA“ papildė be sūrymo konservuotomis ankštinėmis daržovėmis: avinžirniais, juodosiomis pupelėmis, lęšiais ir raudonosiomis pupelėmis. Būtent pastarąsias naudojau šiai sriubai ruošti – raudonosios pupelės yra pakankamai didelės, tvirtos, švelnaus skonio ir tekstūros; suteikia sriubai sotumo ir maistingumo.
Pagrindinis šių „AUGA“ produktų išskirtinumas – jie pakuojami be sūrymo, gali būti laikomi kambario temperatūroje, yra ypač patogūs naudoti. Pupelių nereikia nusunkti, nereikia perplauti ar kitaip apdoroti; vos tik atidarote pakuotę – jos jau paruoštos naudoti. Patogu namuose ir neįtikėtinai patogu išvykose!
O juk išvykos kartu su vasara tikrai nesibaigs, tiesa? Vos tik baigsis lietus… dar bėgsim į rudens spalvomis besidažančią gamtą, bėgsim tikrai!
Itališka daržovių sriuba su makaronais ir pupelėmis (Minestrone)
AtsispausdintiINGREDIENTAI
2 valg. š. alyvuogių aliejaus
1 svogūno
2 česnako skiltelių
2 saliero stiebų
2 morkų
1 didelės bulvės
1 skardinės (400 g) smulkintų konservuotų pomidorų
6 stiklinių (1,5 l) vištienos sultinio
1 arb. š. džiovintų čiobrelių
1 arb. š. džiovintų raudonėlių
1 valg. š. cukraus
žiupsnio druskos
žiupsnio šviežiai grūstų juodųjų pipirų
300 g ekologiškų „AUGA“ raudonųjų pupelių be sūrymo
1 stiklinės (100 g) smulkių makaronų (pvz., fusilli)
100 g špinatų
Patiekti:
šviežių petražolių
tarkuoto kietojo sūrio
GAMINIMO EIGA
1. Virš vidutinio dydžio ugnies įkaitinkite didelį puodą. Įpilkite alyvuogių aliejaus, suberkite smulkintą svogūną, smulkiai kapotas česnako skilteles, maždaug vienodo dydžio mažais kubeliais supjaustytus saliero stiebus ir morkas. Maišydami pakaitinkite 5-7 minutes, kol svogūnai suminkštės.
2. Suberkite didesniais kubeliais supjaustytą bulvę, supilkite konservuotus pomidorus, sultinį, pagardinkite raudonėliais, čiobreliais, cukrumi, druska ir pipirais. Leiskite užvirti, sumažinkite ugnį iki silpnos ir virkite apie 10 minučių, kol bulvės suminkštės.
3. Galiausiai į puodą suberkite raudonąsias pupeles ir makaronus, ir virkite dar apie 8-10 minučių (pagal instrukciją ant makaronų pakuotės).
4. Paragaukite ir, jei reikia, pagardinkite papildomai žiupsniu druskos ar pipirų. Įmaišykite pasmulkintus špinatus ir pakaitinkite dar minutę.
5. Nuimkite nuo ugnies ir patiekite, gausiai apibėrę tarkuotu kietuoju sūriu ir šviežiomis kapotomis petražolėmis.
Receptas paruoštas bendradarbiaujant su „AUGA“.
#reklama #auga
3 komentarai
Labai labai skanu, ypač tokiu metu. Gaminkit drąsiai 🙂
Asta, džiaugiuosi, kad išmėginot ir patiko! 🙂
Išbandėme – labai skani išėjo. Neturėjome pupelių, tai vietoje jų įdėjome lęšių.