Būna picų, kurioms paruošti reikia kelių parų, būna tokių – kurioms pakanka vos pusvalandžio. Apie tikrą picą, prilygstančią Neapolyje kepamoms, aš jau pasakojau šiek tiek anksčiau. Ji nuostabi nuo pirmo iki paskutinio kąsnelio, tačiau tai pica, kuriai reikia laiko, atidumo ir šiek tiek magijos. Tuo tarpu ką daryti, kai picos norisi dabar pat, laiko ne per daugiausiai, o ir su magija lyg tyčia šiandien atrodo ne pakeliui?
Atsakymas labai paprastas, kaip ir receptas, kuriuo dalijuosi šiandien, – kepti kur kas greitesnę ir paprasčiau paruošiamą picą.
Dešimt minučių tešlai sumaišyti, pusvalandis – pakilti, dar dešimt minučių – picai iškepti. Jei turite bent valandą, picą galite iškepti dar šiandien vakarienei. Arba, galbūt savaitgalį, kuris jau visai ant nosies?
PATARIMAI:
- Jei turite pastatomą tešlos plaktuvą, naudokite jį tešlai užminkyti – mielinės tešlos minkymas negalėtų būti dar greitesnis ir paprastesnis, nei naudojant plaktuvą su maišymui (minkymui) skirtu antgaliu.
- Šiai tešlai pakilti pakaks ir 20-30 minučių, tačiau jei norite, galite ją kildinti ir įprastai, apie valandą, kol tešlos tūris padvigubės. Trumpiau kildinta tešla bus kiek traškesnė, ilgiau kildinta – minkštesnė ir puresnė.
- Tešlą galite paruošti ir iš vakaro – uždengtą maistine plėvele galite laikyti šaldytuve iki ryto, o tuomet prieš kočiojant leisti sušilti kambario temperatūroje.
- Jei turite picos kepimo akmenį, picą kepkite ant jo – štai čia kepimas ant akmens aprašytas plačiau. Kitu atveju kepkite ant įprastos kepimo skardos, tik leiskite jai įkaisti kartu su kaistančia orkaite.
- Orkaitės skardą (su picos akmenimi ar be jo) įstatykite orkaitės viršuje, kuo arčiau kaitinimo elemento, kur karštis yra didžiausias.
- Picą galite ruošti su įvairiausiais priedais. Mano siūlomas variantas – viduriukas tarp picos ir salotų. Jei mėgstate ir viena, ir kitą, išbandykite!
Ar gali būti dar greitesnis būdas susikurti picos vakarėlį namuose? Gali, bet čia jau padėčiau ne aš, o mano draugai „Dr. Oetker Lietuva“, kurie asortimente turi net kelių rūšių šaldytas picas. Viena mano mėgstamiausių – „Feliciana Prosciutto e Pesto“ su kumpiu, vyšniniais pomidoriukais ir pesto padažu. Kartais į pirkinių krepšelį ją dedu ne tik todėl, kad tingiu gaminti ar neturiu laiko, bet dėl to, kad man tiesiog skanu. Ar kada ragavot?
Šiam pasauly, kuriame dažnai taip lengva nuklysti į kraštutinumus, aš renkuosi manyti, kad picos gali būti labai skirtingos, bet kaskart labai skanios: kelias dienas ruoštos neapolietiškos picos, greitos ir paprastos naminės picos, kurjerio į namus atvežtos picos ar picos, parsineštos pirkinių krepšelyje iš šaldiklio parduotuvėje.
Už balansą, už įvairovę ir už picų savaitgalius!
Pica su vytintu kumpiu, pesto ir „Burrata“
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Tešlai:
2 ¾ stiklinės (385 g) miltų
1 pakuotės (7 g) sausų mielių
1 arb. š. cukraus
1 arb. š. druskos
¼ stiklinės (56 g) alyvuogių aliejaus
1 stiklinė (250 g) šilto vandens
Pomidorų padažui:
½ skardinės (200 g) trintų pomidorų
po žiupsnį: džiovintų raudonėlių, česnakų, druskos, pipirų
Viršui:
1 stiklinės (100 g) tarkuoto kietojo sūrio
2 rutuliukų „Burrata“ sūrio
8 riekelių vytinto kumpio
4-5 valg. š. pesto padažo
200 g vyšninių pomidorų
poros saujų gražgarsčių
GAMINIMO EIGA
1. Paruoškite picos tešlą. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, mieles, cukrų ir druską. Toliau maišydami (jei turite, naudokite tam pastatomą plaktuvą su tešlos maišymo antgaliu), supilkite aliejų, tuomet – lėta srovele supilkite šiltą (bet ne karštą!) vandenį. Minkykite tešlą kelias minutes – jei naudojate plaktuvą, ji turėtų atšokti nuo dubens sienelių ir apkibti maišymo antgalį. Paruošta tešla turi būti minkšta, elastinga, šiek tiek lipni. Jei matote, kad tešla pernelyg lipni, įberkite papildomai miltų. Jei pernelyg sausa, įpilkite truputėlį vandens.
2. Paruoštą tešlą uždenkite rankšluostėliu ir leiskite pastovėti 20-30 minučių, kol pasiruošite likusius ingredientus.
3. Paruoškite pomidorų padažą. Trintus pomidorus pagal skonį pagardinkite žiupsniu džiovintų raudonėlių, česnakų, druskos ir pipirų.
4. Paruoškite picą. Orkaitę įkaitinkite iki 250 ᵒC temperatūros (kaitinimas iš viršaus ir apačios, be vėjelio). Jei turite, įkaitinkite orkaitėje picos akmenį (daugiau apie picos kepimo ant akmens skaitykite čia), jei jo neturite – leiskite orkaitėje įkaisti kepimo skardai. Picą kepkite orkaitės viršuje, arčiausiai kaitinimo elemento, taip pat – geriausiai kepkite jas po vieną.
5. Tešlą padalinkite į dvi lygias dalis. Vieną tešlos dalį iškočiokite iki maždaug 30 cm skersmens. Aptepkite pomidorų padažu ir apibarstykite kietuoju sūriu.
6. Pašaukite picą į orkaitę – su liže perkelkite ant kepimo akmens arba dėkite į kepimo popieriumi išklotą įkaitintą kepimo skardą. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 6-10 minučių (ant picos akmens pica iškeps greičiau, ant skardos – lėčiau), kol pagrindas bus iškepęs, o sūris – išsilydęs.
7. Taip pat paruoškite ir iškepkite antrą tešlos dalį.
8. Vos išėmę picą iš orkaitės, pagardinkite priedais: išdėliokite plėšytą „Burrata“ sūrį, vytinto kumpio riekeles, šaukšteliu išdėliokite pesto padažą, užberkite perpus perpjautų vyšninių pomidorų ir pagardinkite sauja šviežių gražgarsčių.
9. Patiekite nedelsiant.
Receptas paruoštas bendradarbiaujant su „Dr. Oetker Lietuva“.
Reklama #droetkerlietuva