Atėjus vasarai, visi atidarome savo „Vasaros sezoną” ir į savo kasdienybę įsileidžiame šiek tiek kitokį gyvenimo ritmą, truputį kitus įpročius.
Valgome daugiau vaisių ir daržovių, ruošiame šaltus gaiviuosius gėrimus, rūpinamės savo sveiku įdegiu, daugiau laiko praleidžiame gamtoje, atidarome maudynių ežeruose, jūrose ir upėse sezoną, keliaujame į miškus rinkti šviežių uogų, traukiame bent trumpoms atostogoms prie jūros, leidžiame sau labiau atsipalaiduoti, daugiau ilsėtis, nuoširdžiau mėgautis… oru, saule, vasaros skoniais…
O vasaros skonių yra tiek daug ir įvairių! Ir tai ne tik saldžios uogos, sultingi vaisiai ir šviežios daržovės! Vasarą tikriausiai kiekvienas iš mūsų atidaro kepsnių ant laužo sezoną. Lygiai taip pat ir mes – neįsivaizduojame savo vasarų be ugnies liežuvių, kylančių aukštai į dangų, be kaitrių žarijų, be grotelių ir be iešmų…
Žinau, kad vasara jau visai baigiasi, o likusias dienas galima suskaičiuoti ant rankų pirštų… Bet prieš nosį dar paskutinė savaitė. Ne tik vasarą pradėti, bet ir ją baigti galima su kepsnine.
Skonis: 10/10. Šis šašlykų marinato receptas yra mano mamos – mama, ačiū, jis puikus! Taip išmarinuota mėsa (vištiena ar kiauliena – rinkitės, kurią mėgstate) būna sultinga, minkšta ir labai aromatinga. Tai – pats mėgstamiausias mūsų marinatas. Kartais magija slypi paprastume, tiesa?
Sudėtingumas: paprasta kaip du kart du.
Kur radau? Pas mamą.
Marinatas šašlykams
AtsispausdintiINGREDIENTAI
1 l vandens
1 arb.š. citrinos rūgšties
1 valg.š. druskos
7-8 pipirai
10 lauro lapų
2 svogūnai, susmulkinti žiedais
GAMINIMO EIGA
1. Vandenį supilkite į vidutinio dydžio puodą. Suberkite druską, sudėkite pipirus ir lauro lapus. Užvirkite.
2. Labai lėtai, po mažą žiupsnelį suberkite citrinos rūgštį (neberkite visos iš karto, nes vanduo staigiai suputos, išbėgs iš puodo, o Jūs galite apsiplikyti).
3. Užgesinkite ugnį ir į verdantį vandenį suberkite žiedais supjaustytus svogūnus. Atvėsinkite.
4. Į atvėsusį marinatą sudėkite paprieskoniuotą, gabalėliais supjaustytą mėsą (vištieną, kiaulieną).
5. Palaikykite per naktį ir kepkite ant laužo, suvėrę ant iešmų.
14 komentarai
Sveika,
o tai mėsą reikia atskirai dar priekuoniuot? nes recepto pabaigoj rašai, kad reik sudėt paprieskoniuotus gabaliukus.. bet juk aš suprantu,kad visi surašyti prieskoniai eina į tą vandenį…
tai kaip čia ištikrųjų?
Ačiū.
Kamile, taip, aš mėsytę visada dar prieš tai atskirai prieskoniais ištrinu 🙂 Šiame recepte jie neišvardinti – recepte įvardinti tik visi produktai, reikalingi marinatui (t.y. einantys į vandenį) 🙂
Reikės išbandyti, viliojančiai atrodo! 😉
Jovita, tikrai labai vykęs ir itin lengvas marinatas – labai rekomenduoju išmėginti 🙂
mes darom paprasčiau, jokių papildomų prieskonių nereikia. Tiesiog sudedi į puodą mėsos gabalėlius, svogūnus,dedi, druskos, pipirų, pili vandens ir beri citrinos rūgštį IR VISKAS, nieko virti nereikia. išsimarinuoja per kelias valandas. 🙂
Vaida, na, prieskoniai, kuriais ištrini mėsytę, tiesiog daugiau skonio duoda, kitokio prieskonio 🙂 O taviškis variantas, tikiu, taip pas puikus. Čia jau vienas iš tų receptų, kur kiek šeimininkių, tiek trupučiuką vienokių ir kitokių variacijų 🙂
O kokiais prieskoniais istrini mesyte pries marinuojant?:))
Juste, įvairiausių – nuo druskos ir pipirų iki prieskonių mišinių mėsai (kiaulienai, vištienai) 🙂
Labai ačiū už nerealų receptą! kepėm vasarą, rudenį ir vėl kepam žiemą… visi giria, prašo atvežti „tų šašlykų, na tų, skaniųjų..” 🙂 pirma kartą dariau labai nedrąsiai, bet dabar net kitų receptų nebandau, nors man visiškai nebūdinga 🙂
Oi, kaip man smagu skaityti, super! 🙂
Sveiki. Ant kiek mėsos kg. tas marinato kiek nurodytas?
Maždaug kilogramui 🙂
Sveiki. Klausimukas. O valgant šašlyką, jie neatrodo rūgštūs.?
Nė trupučio! 🙂