Kaip ir kasmet, taip ir šiemet – po Naujųjų nakties daugelis ėmė kalbėti ir rašyti apie 2014-ųjų pažadus ir planus. Tiesą sakant, man apie juos skaityti labai įdomu – kažkaip… lyg ir įkvepia. Be to, ką gi, aš visai ne kitokia – jau kelinti metai ir aš į rankas imu baltą popieriaus lapą ir surašau visus norus ir tikslus ateinantiems dvylikai mėnesių. Vieni iš jų rimti ir brandūs, antri – šmaikštūs ir lengvai įgyvendinami (juokaujam – tam, kad bent kažką galėtume išbraukti po metų), o treti – lyg pūkuotos rožinio drambliuko svajonės. Tikiu, kad jos kartais taip pat išsipildo, todėl jų nevalia pamiršti.
Kartais nežinau, kur yra ta riba, kai mano mintys viešam tinklaraščiui tampa pernelyg asmeniškos, todėl vietoje to, kad pasidalinčiau savo asmeniniu 2014-ųjų metų pažadų sąrašu, pasidžiaugsiu „Saulėtos virtuvės” pasiekimais (jei taip galima sakyti) praėjusiais metais.
Taigi. 2013 – aisiais metais „Saulėtą virtuvę” aplankė 231 506 žmonės. OHO! Iš viso tinklaraštis buvo atidarytas daugiau nei milijoną (!) kartų. Antrąkart OHO! Tai yra… daug, man tai yra labai daug. Stebiuosi, nes tikrai retai domiuosi visais tais skaičiukais ir statistikomis, bet žinau, kad tokių skaičių nebūčiau įspėjusi. Ačiū kiekvienam iš Jūsų!
Nepaisant to, kad mano tinklaraštis – beveik vien desertų tinklaraštis, daugiausiai lankytojų į „Saulėta virtuvę” nukreipė raktažodis „varškės apkepas”, šiek tiek mažiau į paieškos sistemą sąmoningai vedė žodžius „saulėta virtuvė”. Aišku, man malonu, kad pora žmonių mano tinklaraštį rado pagal užklausą „virtuvės deivė”, šypt.
Na, o populiariausias metų įrašas – kaip jau galima spėti ir atspėti – žinoma, tobulas varškės apkepas! Nedaug nuo jo savo populiarumu atsilieka tortas „Raffaello”, o trečią vietą iškovojo tortas „Snickers”. Skanūs pasirinkimai, mieli skaitytojai!
Įvertinus rezultatus, reikia išsikelti ir tikslus, ar ne? Gaila, tačiau šioje srityje man paskutinį kartą sekėsi gana sunkiai – vieną kartą, pasitikdama Naujus Metus, viešai paskelbiau sau išsikeltus saldžiuosius iššūkius. Praėjo jau dveji metai, bet bet bet… dar ir dabar ne visi iššūkiai įveikti, net gėda truputį. Todėl šįkart verčiau būsiu kuklesnė ir pažadais nesišvaistysiu. Tik pasakysiu, kad linkiu sau, „Saulėtai virtuvei” ir Jums neišsenkančio įkvėpimo, entuziazmo ir naujų skonių – tebūnie štai toks 2014-ųjų pasižadėjimas, šytp.
Nieko nelaukdama, puolu pasakoti apie vieną naują skonį mūsų namuose – jis virto kone atradimu! Kepiau, kepu ir žinau, kad dar kepsiu daug daug kartų. Nors – dėmesio – tai visai ne desertas! Ir, nesijuokite, žinau, kad tai – tiesiog juokingai paprastas receptas. Gali būti, kad tokius blynelius jūs kepate jau šimtą metų. Bet jei ne, tai būtinai išmėginkit – didelė tikimybė, kad ir jums, kaip ir man, tai taps nerealiu atradimu.
Skonis: 10/10. Traškus blynelių paviršius, minkštutėlis vidus ir tas sūūūūris… Šilti jie tiesiog nepakartojami. Patiekite su mėgstamiausiu padažu ir, tikiu, pirštus apsilaižysit!
Sudėtingumas: paprasta kaip du kart du.
Receptas publikuotas internetiniame portale Ji24.lt
Trintų bulvių blynai su sūriu
AtsispausdintiINGREDIENTAI
3 puodeliai virtų ir sutrintų bulvių
1 puodelis tarkuoto mocarelos sūrio
1 puodelis tarkuoto fermentinio sūrio
1 kiaušinis
¼ puodelio (35 g) miltų
aliejus kepimui
Patiekimui:
grietinė
žalumynai
GAMINIMO EIGA
1. Dideliame dubenyje sumaišykite virtas ir sutrintas bulves, tarkuotą mocarelos sūrį, tarkuotą fermentinį sūrį, kiaušinį ir miltus.
2. Keptuvėje įkaitinkite kelis šaukštus aliejaus. Imkite po šaukštą paruoštos masės, tarp drėgnų delnų suformuokite nedidelius plokščius blynelius. Kepkite įkaitintame aliejuje apie porą minučių iš kiekvienos pusės, kol gražiai apskrus.
3. Iškepusius blynelius išimkite iš keptuvės ir perkelkite ant popieriniu rankšluosčiu ištiestos lėkštės, kad nusausintumėte riebalus.
4. Patiekite šiltus, su mėgstamu padažu ar grietine, su žalumynais. Skanaus!
8 komentarai
ot gera ideja pietums, kaip tik ir virtu bulviu turiu 🙂 labai aciu 🙂 beje, labai skanu ir i paprasta bulviu kose itarkuoti fermentinio surio 🙂
Nėra už ką, skanaus 😉
Niekada į paprastą bulvių košė neteko įtarkuoti sūrio – ačiū už pasiūlymą 🙂
O kokios talpos puodeli matavimui naudojate? 🙂 Aciu!
Dovile, 250 ml 🙂 Bet tokio tipo patiekalui tikrai nėra didelės reikšmės, kokio dydžio puodelį naudosite – trupučiuką didesnį ar mažesnį 🙂 Be to, kai viskas matuojama puodeliais, proporcijos vis tiek išlieka vienodos 🙂
Labai ačiū už receptą, skonis tai toks pat, kaip kad būdavo (ar dar tebėra, nežinau) „Čili kaime“ tokie bulviniai kukuliai su sūrio įdaru – kažkada buvau mėginusi tokius gaminti, bet labai didelis vargas buvo tą sūrio įdarą daryti. O čia viskas daug paprasčiau – imi, viską sumaišai ir – vuolia! Fantastika, šis receptas eis prie mano dažnai daromų patiekalų 🙂
Mege, prisipažinsiu, kad nežinau, apie kokį čia patiekalą eina kalba, nes, matyt, nesu niekad ragavus. Bet man didelis džiaugsmas girdėti, kad pavyko atrasti ilgai ieškotą skonį 🙂
Nuo pat vaikytės mamai zirzdavau „iškepk mažų blynelių” ir mamytei budavo aisku,kad tai vėl tarkuotų bulvių blyneliai;D
Man dabar 26eri, auga 1metukų dukrytė, kadangi aliejuje keptu patiekalų dar neduodam tai sio patiekalo manęs nuolat reikalauja vyras:D nes niekuomet nebuvo ragaves;)))
Reziume: kad kiekvienas ta patį patiekala daro savaip, nebuvau pagalvojus apie itarkuota surį, teks bandyt. Ačiū Jum.
[…] cukrinuką iš eilės, o saują jų įsibėręs ir į savo rytojaus pietų dėžutę šalia bulvinių sūrio blynų, įtikino, kad parašyčiau. Taigi, jūsų teismui – saldainukai […]