Laikas lekia neįsivaizduojamai greitai. Jaučiate? Pirmadienius keičia ketvirtadieniai, o tame viltingame darbų sąraše, kurį susidariau dar sekmadienį, trūksta tiek pliusų… Man truputį ramiau, jei darbo kalendorių laikau užvertusi. Būtų dar ramiau, jei netyčia jį kur nors palikčiau, pamesčiau ar pamirščiau. Bet taip nevalia. Gerai tai ar blogai (šito dar neišsiaiškinau iki galo), bet tie pliusai man visada labai svarbūs – nors iš šalies pažiūrėjus, kartais gal net nelabai reikšmingi, kartais gal galintys šiek tiek palaukti. Bet kai į mano darbų sąrašą pakliūna koks nors darbelis, aš nenurimstu tol, kol nepadedu ten pliuso. Net jei tai reikštų, kad mano žadintuvas skambės ketvirtą ryto, pamiegojus ilgas keturias ar penkias valandas. Ir tik tada, kai visi pliusai yra savo vietose, ryškūs ir gražūs, aš pagaliau galiu nurimti. Vakarais skaityti knygas, žiūrėti filmus ar nors ir nieko neveikti, sėdėti ir žiūrėti į tuščią žibintų apšviestą gatvę. Ir širdyje taip ramu ramu…
Kol kas dar, deja, ramu nėra. Ši savaitė, prasidėjusi keturiomis progomis kelti taurę šampano (pasitinkant pirmąją žiemos dieną; švenčiant mūsų medvilnines vestuves; sveikinant save pagaliau nupūtus dulkes nuo sportinių batelių ir sugrįžus į sportą; ir džiaugiantis baigta antrąja savo knyga), vis dar nesibaigė. Ir, jei jau atvirai, tai ir taurės šampano dar liko nepakeltos, šypt.
Bet aš nesiskundžiu, tikrai. Supratau, kad tokia aš jau esu: lekiu bėgte, kol sudėlioju visus pliusus visuose savo sąrašuose, o tuomet, kai jau, atrodo, viskas, prieš akis vien tik poilsis, susigalvoju sau dar kokios veiklos. Arba ji ima ir atsiranda tiesiog iš niekur. Aš kurį laiką pavartau akis, paverkšlenu ir pabumbu (o kam nepasitaiko tokių žmogiškų silpnybių, ar ne?), bet tada vėl pasiraitoju rankoves ir… pirmyn. Kai mane vadina darboholike, aš suraukiu nosį. Kai vadina perfekcioniste, – pakeliu antakį. O kai pabandau būti visiškai sąžininga pati su savimi, suprantu: matyt, turiu po truputį abiejų. O prie jų, turiu dar ir gerą žiupsnį tinginystės. Tai bent derinys, ar ne!
Bet aš mokausi. Vis dar mokausi. Sustoti, nebėgti ir neskubėti. Būna dienų, kai tai pavyksta lengvai. Būna dalykų, kurie be to stabtelėjimo ir neįmanomi. Pavyzdžiui, kaip švenčių planavimas, dovanėlių ruošimas. Nemėgstu to daryti paskubomis. Jau ir taip šiemet truputį pykstu ant savęs, kad gruodžio mėnesį dar esu visiškai tam nepasiruošusi ir nelabai ką apgalvojusi, bet ateinantį savaitgalį tam ir ruošiuosi skirti: galvojimui, svajojimui, planavimui… Tikiuosi, tai atpūs Kalėdinę nuotaiką į namus ir mintis. Ir beliks išsirinkti medžiagines juosteles bantukams rišti…
Jei Jūsų darbų sąraše jau puikuojasi punktas „Kalėdų dovanėlės“, noriu tikėti, kad galiu padėti prie jo padėti pliusą. Jau pasakojau apie puikiuosius naminius aromatus, o štai dabar atnešu dar vieną skanią rankų darbo dovanėlės idėją – riešutukai! Šventiška, trašku, gardu, gražu!
Skonis: 10/10. Gausiai prieskoniais pagardinti ir traškūs riešutukai, manau, patiks visiems užkandžių mėgėjams; tiems, kurie nuolat mėgsta ką nors kramsnoti. O čia, užtikrinu – labai skanus pakramsnojimas! Nepamirškite dailios pakuotės ir tai bus puiki rankų darbo dovanėlė artimiems bei mylimiems.
Sudėtingumas: paprasta kaip du kart du.
Receptas publikuotas internetiniame portale Ji24.lt
Prieskoniniai riešutai
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Vaniliniai prieskoniniai riešutai
100 g graikinių riešutų (ar kitų mėgstamų riešutų)
200 g migdolų (ar kitų mėgstamų riešutų)
1/3 puodelio (65 g) cukraus
2 valg. š. aliejaus
1 ½ arb. š. vanilės ekstrakto
žiupsnis druskos
¼ arb. š. maltų kvapiųjų pipirų
½ arb. š. malto cinamono
½ arb. š. malto muskato
½ arb. š. malto imbiero
Saldūs cinamoniniai riešutai
200 g migdolų (ar kitų mėgstamų riešutų)
100 g graikinių riešutų (ar kitų mėgstamų riešutų)
1 kiaušinio baltymas
1 valg. š. vandens
2/3 puodelio (135 g) cukraus
1/3 puodelio (65 g) rudojo cukraus
1 ½ valg. š. cinamono
1 arb. š. druskos
žiupsnelis kajano pipirų
Aštrūs riešutai
100 g migdolų (ar kitų mėgstamų riešutų)
200 g anakardžio riešutų (ar kitų mėgstamų riešutų)
1 kiaušinio baltymas
1/3 puodelio (65 g) rudojo cukraus
1 arb. š. maltos rūkytos paprikos
2 arb. š. kajano pipirų
1 ½ arb. š. druskos
1 valg. š. tarkuotos apelsino žievelės
GAMINIMO EIGA
VANILINIAI PRIESKONINIAI RIEŠUTAI
1. Įkaitinkite orkaitę iki 160°C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite kepimo skardą.
2. Riešutus nuplikykite: sudėkite į dubenėlį, užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite vieną minutę. Vandenį nupilkite, o riešutus labai gerai nusausinkite. Suberkite cukrų, supilkite aliejų. Išmaišykite ir palikite pastovėti apie 10 minučių.
3. Supilkite vanilės ekstraktą, suberkite druską, pipirus, cinamoną, muskatą ir imbierą. Išmaišykite, kad visi riešutai pasidengtų prieskonių mišiniu.
4. Paskleiskite riešutus ant kepimo popieriumi išklotos skardos vienu sluoksniu. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių, kas dešimt minučių vis pamaišydami, kad riešutai apskrustų iš visų pusių.
5. Atvėsinkite ir supilstykite į maišelius ar stiklainėlius. Sandariame inde laikomi riešutai gali išbūti iki mėnesio.
SALDŪS CINAMONINIAI RIEŠUTAI
1. Įkaitinkite orkaitę iki 160°C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite kepimo skardą.
2. Riešutus nuplikykite: sudėkite į dubenėlį, užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite vieną minutę. Vandenį nupilkite, o riešutus labai gerai nusausinkite.
3. Kiaušinio baltymą ir šaukštą vandens išplakite iki lengvų baltų putų. Suberkite riešutus ir išmaišykite. Atidėkite į šalį.
4. Kitame dubenėlyje sumaišykite cukrų, rudąjį cukrų, cinamoną, druską ir kajano popirus. Suberkite ir dubenį su riešutais. Išmaišykite, kad visi riešutai tolygiai pasidengtų mase.
5. Paskleiskite riešutus ant kepimo popieriumi išklotos skardos vienu sluoksniu. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių, kas dešimt minučių vis pamaišydami, kad riešutai apskrustų iš visų pusių.
6. Atvėsinkite ir supilstykite į maišelius ar stiklainėlius. Sandariame inde laikomi riešutai gali išbūti iki mėnesio.
AŠTRŪS RIEŠUTAI
1. Įkaitinkite orkaitę iki 160°C temperatūros. Kepimo popieriumi išklokite kepimo skardą.
2. Riešutus nuplikykite: sudėkite į dubenėlį, užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite vieną minutę. Vandenį nupilkite, o riešutus labai gerai nusausinkite.
3. Dubenyje išplakite kiaušinio baltymą iki lengvų baltų putų. Suberkite rudąjį cukrų, rūkytą papriką, kajano pipirus, druską ir apelsino žieveles.
4. Suberkite riešutus ir gerai išmaišykite, kad visi riešutai pasidengtų mase.
5. Paskleiskite riešutus ant kepimo popieriumi išklotos skardos vienu sluoksniu. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių, kas dešimt minučių vis pamaišydami, kad riešutai apskrustų iš visų pusių.
6. Atvėsinkite ir supilstykite į maišelius ar stiklainėlius. Sandariame inde laikomi riešutai gali išbūti iki mėnesio.
10 komentarai
Jei ne paslaptis kur Jūs perkate tokius puikius maišelius ir lapelius užrašams. Ketinu pasinaudoti Jūsų dovanų idėja.
Iš anksto dėkui.
Sigita, tikrai ne paslaptis 😉 Maišelius pirkau Kaune, prekybos miestelyje URMAS. Ten, prie daržovių turgaus, yra tokia atskira parduotuvė, prekiaujanti sėklomis, stiklainėliais, dirbtinėmis gėlėmis, maisto pakuotėmis… 🙂
O lapelius užrašams maketavausi ir spausdinausi pati 🙂 Jei rasčiau maketus (labai pasistengčiau), galėčiau atsiųsti 🙂 Jei norėtumėte, brūkštelėkite sauletavirtuve@yahoo.com 😉
Na Jūs tikrai šaunuolė dėl esamos ir būsimos knygos.
Dar noriu pasiteirauti kur tiksliai yra ta parduotuvėlė su maišeliais – aš blaškiausi, bet niekaip neradau.
Kaip suprasti antrąja knyga??? Labai įdomu,ar laukti dar vienos Saulėtos virtuvės knygos:-)
Na… taip, laukti, tikrai laukti 🙂 Šią paslaptį jau išdaviau pirmosios knygos pristatyme, o dabar išdrįsau pašnibždėti ir čia, „Saulėtoje virtuvėje” 🙂
Labai džiaugiuosi už jus! Sveikinu!
Labai džiaugiuosi už jus! Sveikinu ir tikiuosi sulaukti dar „Saulėtos virtuvės” knygų!
Labai ačiū, Megi! 🙂
Riešutukai nuostabūs 😉 tikiuosi liks ką dovanoti 😀
Laima, visada galima išsikepti dar 😉 Man irgi, būna, kad taip nutinka: šventėms ruošti gardumynai išgaruoja dar šventėms neatėjus 😀