Išeik iš komforto zonos, sako jie. Ten vyksta nuostabūs dalykai. Tik taip galėsi tobulėti, tik taip pasieksi savo tikslus. Kelk sau iššūkius; nuolat juos kelk. Reikalauk iš savęs dar daugiau. Neleisk sau stovėti vietoje. Judėk į priekį, visada tik į priekį. Jei darai tą mažais žingsniais, nesitenkint tuo – lygiuokis į pačius geriausius. Prisimink, kad tobulumui nėra ribų. Siek daugiau, geriau, aukščiau.
Jie taip sako. Ir su kiekvienu žodžiu gūžiuosi, vis labiau gūžiuosi.
Kai pripranti bėgti, jėgas atima ne nuolatinis maratonas, bet nesėkmingi bandymai sustoti. Įtikėjus, kad svarbūs yra dideli dalykai, pro pirštus nepastebėtai prasprūsta tūkstančiai nuostabių smulkmenų. Siekdamas kažkur padangėse pakabintų tikslų, nebevertini mažų, kažkada tokių svarbių pasiekimų. Jautiesi kaltas dėl kiekvieno stabtelėjimo, dėl kiekvieno ramaus kavos puodelio, vien dėl kartais netikėtai prasiveržiančio noro neveikti nieko. Varai save į priekį per liūdesį, skausmą, nuovargį. Neklausi savęs, kodėl tą darai; nes kažkas pasakė, kad taip reikia, nes kažkur netyčia tai nugirdai. Kad tik taip save sukuria sėkmingieji.
Tau niekas nesakė, kad tikroji sėkmė yra jausti laimę savame kūne, savuos namuos, savo paprastoje kasdienybėje. Tau pamiršo pasakyti, kaip sunku yra nuoširdžiai švęsti gyvenimą bėgant; kad gyvenimas yra ne tikslas ir ne laimėjimas, o tiesiog kelionė. Kartais aukštyn, kartais žemyn. Ar nuolat lėkdamas išgirdai kaip kažkas tau bandė pasakyti, kad neprivalai būti tobulas, kad būtum laimingas?
Neprivalai numesti penkių kilogramų. Neprivalai uždirbti visų tūkstančių pinigų. Neprivalai prieš miegą vaikui paskaityti septynių pasakų. Neprivalai įkopti į visus kalnus. Neprivalai visada sakyti „taip“. Neprivalai Kalėdų stalui pagaminti trijų karštų patiekalų ir septyniolikos užkandžių. Neprivalai konkuruoti.
Tik vieną privalai – pasiimti naują popieriaus lapą ir pasistengti atrasti tai, kas tave daro laimingą. Pagalvok, juk gali būti, kad laimingiausias jautiesi pakalnėse. Gali būti, kad tau patinka gyventi labai lėtai. Gali būti, kad beprotiškai pasiilgai ramybės.
Ir kas tada? O gi nieko. Viskas gerai. Nuostabūs dalykai, patikėk manim, vyksta ir komforto zonoje.
Ar kada sakiau, kad pradėjusi rašyti tinklaraštį, ilgus mėnesius, o gal net metus apie jį niekam nieko nesakiau? Man pernelyg rūpėjo, ką pagalvos kiti; o kad jie nieko gero nepagalvos apie valandų valandas, praleistas virtuvėje, aš buvau užtikrinta. Kokia laimė, kad vieną dieną aš atradau savyje drąsos.
Būti tuo, kuo esi, kartais gali būti velniškai sunku. Niekas, vos žvilgtelėjęs, neįspės, kokie vidiniai demonai tavy gyvena ir kokias kovas su savimi kartais tenka nugalėt. Bet rasti vietą, kurioje tie demonai nurimsta – tai yra laimė. Tą reikia labai, labai vertinti.
Mano demonai nurimsta virtuvėje. Kai keptuvėje čirška sultinga ir pikantiškai česnakinė vištiena su tobulomis bulvytėmis, kai orkaitėje kyla puriausi pyragai, kai sluoksnis po sluoksnio gimsta ne tik gražūs, bet ir skanūs tortai. Čia esu aš. Labai paprasta, visiškai neįmantri. Mano laimė irgi yra labai paprasta.
Ar savąją jau atradote?
Česnakinė vištiena su bulvytėmis
AtsispausdintiINGREDIENTAI
500 g vištos krūtinėlės
500 g mažų bulvyčių
1 valg. š. alyvuogių aliejaus
3 valg. š. sviesto
5 česnako skiltelių
2 arb. š. šviežių kapotų žolelių (čiobrelio, rozmarino, raudonėlio)
žiupsnio druskos
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų
žiupsnio raudonosios paprikos dribsnių
Marinatui:
45 ml sojų padažo
1 valg. š. alyvuogių aliejaus
žiupsnio grūstų juodųjų pipirų
GAMINIMO EIGA
1. Vištos krūtinėlę supjaustykite pailgomis nestoromis juostelėmis. Sudėkite į dubenį. Užpilkite marinatui skirtu sojų padažu, alyvuogių aliejumi, įberkite pipirų. Gerai išmaišykite ir atidėkite į šalį, kol paruošite bulves.
2. Mažas bulvytes švariai nuplaukite ir apvirkite pasūdytame verdančiame vandenyje 8 minutes. Išimkite, nusausinkite ir supjaustykite ketvirčiais.
3. Įkaitinkite keptuvę. Pilkite šaukštą alyvuogių aliejaus ir ištirpinkite šaukštą sviesto. Suberkite gerai nusausintas bulvių skilteles. Kepkite virš vidutinės ugnies apie 4 minutes, tuomet pamaišykite ir kepkite dar 4-5 minutes. Kepkite, vis pamaišydami, kol bulvės bus gražiai apskrudusios. Išimkite jas į dubenį ir atidėkite į šalį.
4. Į tą pačią keptuvę dėkite likusius du šaukštus sviesto, suberkite labai smulkiai sukapotą česnaką, kapotas šviežias žoleles, druską, pipirus, raudonųjų paprikų dribsnius. Ištirpinkite ir prieskonius pamaišykite. Sudėkite vištienos juosteles (marinatą prieš tai nuvarvinkite). Kepkite virš vidutinės ugnies 1-2 minutes, priklausomai nuo juostelės storio. Tuomet apverskite ir kepkite dar 1-2 minutes. Jei norite, galite supilti likusį nuvarvintą padažą ir dar minutę pakaitinti.
5. Šalia vištienos į keptuvę sudėkite bulves ir porą minučių pakaitinkite. Nuimkite nuo ugnies ir patiekite.
Recepto šaltinis: eatwell101
8 komentarai
Apsiverkiau…
Vilma, mintyse apkabinu. Aš šitą tekstą turbūt kažkur labai giliai ir labai ilgai kaupiau, o galiausiai visai pati sau netikėtai vienu įkvėpimu ėmiau ir parašiau. Tikiu, kad labai daug mūsų, gyvenančių šiandien, jau esam pavargę nuo to nuolatinio, nesąmoningo bėgimo – nežinia kur, nežinia vardan ko. Bet juk viskas priklauso tik nuo mūsų, tiesa? Aš tikiu, kad žmonės keičiasi!
Aciu uz toki stipru ir teisinga teksta. Labai jautru ir artima.
Ačiū, Vaida, kad skaitote!
Puikus įrašas! Ačiū. Labai ačiū 🙂
Jurga, labai ačiū sakau ir aš! Vertinu tai, kad skaitote, ačiū!
Asta, jūsų receptai tiesiog nuostabus! Prašau, nenustokit dalintis! Šia vistiena taip paprastai pagaminama o jau skonis tai puikus! Aš žmogus kuris retai dalina komplimentus, bet jūsų blogas man tapo atradimas ir įnešė naujų spalvų į mano virtuve! Ačiū!
Aušra, didžiulis džiaugsmas man yra skaityti Jūsų komentarą, AČIŪ! 🙂 Pažadu dalintis receptais ir toliau, tikiuosi, kad dar ilgai saulėtoje virtuvėje atrasite tų, kuriuos norėtumėte išmėginti 🙂