Būna naktų lyg tyčia, kai atsigulęs į lovą spėji suskaičiuoti du tūkstančius penkis šimtus devyniasdešimt tris avytes, tada pameti skaičių, o galiausiai susitaikai su mintimi – tiesiog žinai, jauti – kad tu avių dar liko dešimtys tūkstančių. Šiąnakt, atrodo, čia nėra pabaigos.
Kartais naktys, tamsios ir tylios, eina per ilgai. Laikrodžio rodyklės sukasi per lėtai. Rodos, ištiesi pirštą ir atsargiai pasuksi rodyklę. Pirmyn. Greičiau, greičiau, greičiau…
Tokiomis ilgomis naktimis galima tyliai ant pirštų galiukų sliūkinti į virtuvę, ten pasidaryti didelį puodelį arbatos ir skaičiuoti nebe avis, o besikeičiančius užburiančios knygos puslapius. Mėgautis tyla ir nerimaujančiu vėju už lango.
Taip pat tokiomis naktimis galima pasiimti didelį balto popieriaus lapą ir laiškyti laiškus. Kažkam arba niekam. Netoliese gyvenančiam draugui, ar į kitą pasaulio kraštą, ar į niekur. Ar sau.
Ir dar planuoti, įsivaizduoti ir svajoti. Apie atostogas, apie ateitį, apie būsimas bei buvusias galimybes ir tiesiog apie gyvenimą.
O jei jūs realistai, tvirtai stovintys ant žemės, ar jei jūs lengvi pamišėliai, kurių mintyse maistas užima šiek tiek daugiau vietos nei galbūt derėtų, galite planuoti ir rytojaus pietus, mintyse kraustydami šaldytuvo lentynas, ieškodami pasislėpusių gėrybių ir jau beveik beveik jausdami kvapus bei skonį… Tiesa, juk gali būti viskas ir „aukštyn kojom”. Gali būti, kad kažkur yra žmogus, kuriam jau skauda galvą ir gaila nemiegotų naktų dėl varginančio klausimo – ką man pagaminti rytoj pietums? Ką, ką, kąąą? Jei jau taip, drąsiai galiu pasiūlyti fantastiškai skanią idėją pietų ar vakarienės stalui – apkepą su vištienos ir špinatų įdaru.
Paprasta, bet neįtikėtinai skanu.
Skonis: 10/10. Tik trys paprasti žodžiai – fantastiškai skanus apkepas!
Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo.
Apkepas su vištienos ir špinatų įdaru
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Tešlai:
250 g rupių kvietinių miltų
100 g sviesto
1 arb.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos
4 – 5 valg.š. vandens
Įdarui:
1/3 puodelio (80 g) riebios grietinėlės
4 kiaušiniai
100 g špinatų lapų, nuplautų, nusausintų ir sukapotų
80 g tarkuoto fermentinio sūrio
2 svogūnai, smulkinti
160 g vištos krūtinėlės, maltos
1/2 arb.š. druskos
1/2 arb.š. pipirų
40 g tarkuoto fermentinio sūrio apibarstymui
GAMINIMO EIGA
1. Įkaitinti orkaitę iki 220 ºC temperatūros. Kepimo popieriumi ištiesti 22 cm. skersmens kepimo indą.
2. Tešlai miltus sumaišyti su kepimo milteliais. Sudėti gabalėliais pjaustytą sviestą ir supilti vandenį. Minkyti tol, kol gausis vientisos konsistencijos masė.
3. Paruoštą tešlą dėti pusvalandžiui į šaldytuvą ir pasiruošti įdarą.
4. Įdarui maltą vištieną pakepinti su smulkintais svogūnais, kol svogūnai suminkštės.
5. Suplakti kiaušinius su grietinėle, pagardinti druska ir pipirais.
6. Įmaišyti tarkuotą fermentinį sūrį ir kapotus špinatų lapus.
7. Galiausiai įmaišyti pakepintą vištieną su svogūnais.
8. Atšaldyta tešla iškloti kepimo indo dugną ir sieneles. Supilti paruoštą įdarą. Viršų apibarstyti trupučiu tarkuoto fermentinio sūrio.
9. Kepti apie 25 – 35 minutes. Leisti 10 minučių atvėsti, tuomet išimti iš kepimo indo ir patiekti.
20 komentarai
Labai skaniai atrodo! Megstu tokius ypac! 😉
Ar tesla gerai ant skardos dugno iskepa, be pries tai vienos iskociotos teslos apkepus? Blind baking vadinasi…Man karta taip buvo, netgi ir pries tai viena tesla apkepus buvau…
😉
Dalia, ačiū, tokius apkepus-tartas aš irgi laaabai mėgstu! 🙂 O ir variacijų įvairių įvairiausių sugalvoti galima.
Tešla iškepa tikrai puikiai – jau tokį kepiau bent su trijomis įdarų rūšimis, ir visada viskas čiki buvo 😉
uzsukau… paskaiciau.. Nesu gamintoja, taigi recepto nekomentuosiu, taciau mane zavi tavo Mintys. Kiekvieno receptuko pateikimas buna toks jaukus ir siltas.. toks savas… artimas.. ir tikroviskas, kad rodos lys sedeciau salia ir stebeciau visa tolesni kulinarinio sedevro gimima..
Labai labai ačiū už tokius gražius ir vertingus žodžius – man jie labai svarbūs 🙂
O, Astule, taip nesimiegojo, kad pyragas vidury nakties išėjo?? Sakyčiau, tu tikra geroji lengvai pamišus fėja, namiškius lepinanti pusryčiais į lovą 🙂
Tokios naktys mane veda iš proto. laimei, paskutiniu metu jų beveik niekada nepasitaiko. Kol kas.
Na, juokas juokais, bet paskutiniu metu tikrai norėtų miegoti geriau, jau darosi sunku blūdinėjimą iki trečios ketvirtos paversti malonumu.. 🙂
Bet ne, pyragų naktimis aš nekepu, namiškiai iš namų išvarytų tą pačią naktį 😀 Bet planuoju ir šaldytuvą mintimis kraustau – dažnai. O rezultatai randasi ant stalo dienomis 🙂
Skanios tos tavo fantazijos!
Ačiū, Neringa, tuomet skanaus! 😉
ak tos bemiegės naktys. laiškinės nelaiškinės, nuo kurių kitąryt skauda akis ir ausyse zvimmmmmmbia, kairėje ausyje zvimmmmbia. bet ką jau padarysi, kad jie, laiškai, tada geriausiai gimsta.
jule, tikrai. Ir laiškai, ir ne tik, aš prisimenu, kad mokyklos laikais, nuolat būtent bemiegę naktį nesuprasi iš kur suvokdavau, kaip gi reikia tą ar aną lygtį išspręst, ar panašiai 😀
Bet rytai rytai… po tokių naktų jų galėtų tikrai nebūti.
Tarta atrodo labai skaniai, tik įdomu ar viena ji nesausa ar reikėtų kokio padažiuko prie jos? Koks padažiukas čia tiktų, gal turite minčių? 🙂
Sabina, aš paprastai valgau su daržovėmis arba tiesiog paprasčiausiu natūraliu jogurtu, o štai mano brolis ima šauktą kečupo, taigi, kiekvienam pagal skonį garnyras/padažas 🙂 Bet nepasakyčiau, kad apkepas labai sausas 😉
Kaip noreciau pasigaminti visko turiu,tik tie rupus kvietiniai miltai,ar jie butini,aciu!:)
Raimonda, rupūs miltai tikrai nėra būtini, gali daryti ir su paprastais kvietiniais 😉
Esu labai dėkinga už šį receptuką 🙂 kepu jau tikrai ne pirmą ir ne dešimtą kartą 😀 dar nė vienas ragavęs nėra pasakęs kokio blogo žodžio apie šį apkepą 🙂 Dar kartą Ačiū! 🙂
Nėra už ką, Daiva! Džiaugiuosi pyrago sėkme Jūsų namuose 🙂
Atrodo labai gardžiai. Šiandien negavau vištienos, taigi bandysiu su jautienos ir kiaulienos mišiniu. Labai įdomu, ar gerai gausis.
Turiu jūsų pusryčių knygą. Nusipirkau, nes dievinu jūsų pyragų receptus, o rytais būna tikras galvos skausmas „ką gaminti?”, tad vos pačius jūsų svetainėje reklamą iš karto suskubau į knygyną. Knygoje yra panašus receptėlis, bet man jis atrodo geresnis – daugiau sūrio, pievagrybių dar yra, žodžiu, nelabai improvizuojančioms tas receptėlis turėtų labiau patikt. Raginu visas įsigyti knygą – begalybė nesunkių, greitai paruošiamų, o svarbiausia be galo skanių receptų ir kaina vos daugiau nei 10€, o jums Asta, dėkui už tokią brangenybę!
Ar tešlą būtų galima pakeisti šaldyta sluoksniuota? Ir kokią reiktų rinktis tokiu atveju – mielinę ar bemielę?
Greta, kartais skubėdama keičiu ir aš; tais atvejais naudoju bemielę 🙂