Tada, prieš tūkstančius metų, šimtus dienų ir dešimtis valandų, kai aš buvau paauglė ir kai aš staiga sugalvojau maitintis „sveikai“, vienas pirmųjų iš meniu išbrauktų patiekalų buvo blynai. Miltiniai, bulviniai, avižiniai, kitokie –iniai… Dar dabar, atrodo, jaučiu skaudžiai į atmintį įsirėžusį vidinį skausmą, kai iš virtuvės pasklisdavo mamos kepamų miltinukų kvapas, išgirsdavau atidarant šaldytuvo dureles, tylų bilstelėjimą ant stalo padedamo stiklainėlio naminės mėlynių uogienės ir šūktelėjimą – kvietimą prie stalo. Tik ne man, žinoma. Aš blynų nevalgiau. Netgi nemėgau, atseit.
O iš tiesų. Iš tiesų blynus aš mėgstu. Beprotiškai, besąlygiškai ir be išimčių. Didesnius ir mažesnius, puresnius ir storesnius bei plonesnius ir traškesnius, paprastučius ir įmantresnius – visokius visokiausius. Ir nors nemoku jų iškepti gražiai – ką gi, galbūt per mažai praktikos – šitiek metų to nedariau!, o gal tiesiog nelemta – bet skanūs jie būna visada. Labai skanūs.
Kaip ir šie avižiniai blynai, kuriuos atnešu į saulėtą virtuvę šiandien. Puikiai tinkantys savaitgalio pusryčiams. Ir ne tik – tinkami kiekvienai akimirkai, kai norite pasimėgauti lėkšte skanių blynų…
Skonis: 9,5/10. Kaip ir sakiau (pasikartosiu) aš labai mėgstu blynus. Šie taip pat yra labai labai skanūs, šiek tiek rimtesni ir sotesni, ne tokie desertiniai kaip daugelis tradicinių. Valgiau su mėlynių uogiene – galima tiesiog pirščiukus apsilaižyti! 🙂
Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo.
Kur radau? Joy the Baker
Avižiniai blynai
AtsispausdintiINGREDIENTAI
2 kiaušiniai
1 ½ puodelio (210 g) miltų
½ puodelio (70 g) avižinių dribsnių
2 valg.š. rudojo cukraus
2 arb.š. kepimo miltelių
1 arb.š. druskos
¾ arb.š. cinamono
žiupsnelis malto muskato riešuto
2 puodeliai (500 g) raugintų pasukų
2 valg.š. (28 g) sviesto, ištirpinto ir atvėsinto
½ arb.š. vanilės esencijos
aliejaus kepimui
GAMINIMO EIGA
1. Dideliame dubenyje išplakti kiaušinius. Supilti pasukas, sviestą ir vanilės esenciją. Viską gerai išplakti. Suberti miltus, avižinius dribsnius, cukrų, kepimo miltelius, cinamoną, muskatą ir druską. Gerai išmaišyti. Palikti pastovėti kelioms minutėms.
2. Įkaitinti keptuvę ant vidutinio karštumo ugnies. Įpilti arbatinį šaukštelį aliejaus ir gerai įkaitinti. Tai galima patikrinti su keliais lašeliais vandens – jei jiems įtiškus, aliejus pradeda „sproginėti“, laikas kepti blynus.
3. Į keptuvę įpilti samtį tešlos. Kepti, kol neapkepta blyno pusė pradės „burbuliuoti“, apversti. Apkepti ir antrą pusę; visas blynas turi būti gražiai parudęs. Taip iškepti visus blynus, kol baigsis tešla. Patiekti šiltus su mėgstamais priedais, skanaus!
15 komentarai
aaaa… o tu pabandyk juos pernakt pamirkyt.. 😉
Žiupsneli, bandžiau – tuos tavuosius pačius pačiausius blynus. Kaip jau sakiau kažkada komentaruose pas tave – jie buvo nuostabūs! 🙂
Bet šį receptą taip pat šimtas metų kaip išsisaugojus buvau, o kadangi šiek tiek skyrėsi, pabandžiau. Galiu pasakyti, kad labai labai skanūs tiek vieni, tiek kiti 🙂 Ir labai panašūs.
ki ki ki, ir aš šitus kepiau. 🙂 apskritai man pas JoyTheBaker labai jau gard8s visi blynai atrodo, nerealiai.
šiandieną pagal ją vakarienei gaminausi vanilla brown sugar breakfast polenta, tooooks vaikystės skonis, manų košė nors tu ką 😀
o blynus valgyti reikia išmokti. iš naujo. man lygiai tokis pats periodas buvo, šypt šypt.
Man pas ją viskas labai viliojančiai atrodo. Et, man beveik viskas ir beveik visur labai skaniai atrodo – ką čia beslėpt, ką čia beišsidirbinėt 😀 Turiu visišką absoliučią silpnybę gražioms nuotraukoms… 🙂
Aš mokaus, jule, labai stengiuos. Ir man pavyks, cha, tikrai pavyks! 🙂
Man blynai visada buvo ir bus – maistas „numeris vienas”, kad ir kaip keistai tai galėtų nuskambėti. Sugebėčiau netgi šokolado atsisakyti, bet blynų niekada. Tik žinoma, dabar jau reikia mažinti jų suvalgomą kiekį – pamenu vaikystėje kirsdavau vos ne kiekvieną dieną (keista, jog neatsivalgiau…)
Na, o kadangi neskanių blynų nebūna, tai reikės išbandyt ir tavuosius avižinius 😉
Va čia tai bent! Tu dar didesnė blynomanė nei aš, tuomet. Nes pas mane nelygioje kovoje vis tiek nugalėtų šokoladas. Pieniškas. Su riešutais. Mmm… 🙂 Bet ne apie tai mes 😀
O, beje – dėl atsivalgymo. Man čia kažkaip, hm, nesuvokiamo. Aš tikriausiai dar nieko nesu atsivalgiusi. Niekada. Kad ir tie šokoladai. Būdavo ilgas periodas, kai kasdien po kelis (penkis, pavyzdžiui…) Snickerius sušveisdavau, ir vistiek rytojaus dieną vėl galėdavau tęst šitą „atrakciją”. Baisumai baisumai.
Būtinai išmėgint blynus! Tikrai skanūs, tikiu, kad nenuvils 😉
Man vis dėlto yra buvę, jog kažką valgiau valgiau, o po to pradėjau tiesiog nebemėgt. pavyzdžiui, gal prieš kokius septynis metus į dieną suvalgydavau po vieną chalvos batonėlį, o po to kažkaip paėmiau ir sustojau ir iki šiol nevalgau… arba labai mėgau ledus, o dabar tik žiemą valgau 🙂
Noriu pasitikrinti, prieš bandant – kokio tirštumo turi būti tešla ? – jei pilama su samčiu, tai turbūt panaši į lietinių ? Ir ar neplyšta apverčiant ?
Ne ne, asmani, ji tikrai už lietinių tešlą gerokai tirštesnė – kaip normalių blynukų, tokia vidutinė 🙂 O apverčiant neplyšta labai greitai, nebent iš esmės gyvenime nelabai sutari su blynais (kaip aš) 😀
Ačiū už receptą labai skanūs blynai gavosi! Ir puikiai vartosi!
Ernesta, tik dabar pastebėjau komentarą 🙂 Džiaugiuosi, jog patiko 🙂
As irgi žiauriai megstu blynus. Bandysiu ir šiuos! 🙂
Ninel, sėkmės ir skanaus! Labai tikiuosi, jog patiks 🙂
Tikrai šaunus receptas! Išbandžiau ir labai patiko;) Rekomenduoju visiems ne tik patiems išbandyti, bet dar ir draugus pavaišinti!:))
Lina, labai džiaugiuosi, kad patiko 🙂