Jei sekate mano Instagram profilį, šį tekstą jau galbūt būsite skaitę prieš kelias dienas. Pasikartosiu ir čia, tinklaraštyje, – nes žinutė man pačiai yra tokia svarbi, kad ją pakartoti per daug kartų tiesiog neįmanoma.
Tai tekstas, skirtas moterims. Nes mes visos esame daugiau ar mažiau panašios. Jei šiandien tokiomis mintimis ir pokyčių troškimu gyvenu aš, gali būti, kad Jūs, mielos moterys, tame pačiame kelyje jau buvote, dar tik būsite, o gal šiandien jame esame drauge.
Taigi.
Mes visos puikiai žinom, kaip sustatyti kojas ar pasukti liemenį, kad figūra nuotraukose atrodytų dailesnė. Žinome, kuri mūsų veido pusė yra fotogeniška; kaip kilstelėti smakrą, kad veido bruožai būtų gražiausi. Perprantame drabužius ir atrandame tuos, kurie slepia trūkumus, o dar geriau – išryškina privalumus.
Bet šviesoms užgesus, uždarius namų duris ir nusimetus visas kaukes bei pozas, liekame tiesiog savimi.
Pavargau gūžtis prieš veidrodžius; rinktis tik tuos drabužius, kurie maskuoja pilvą ar šlaunis; ieškoti pasiteisinimų, kodėl vėl sukapojau pusę šokolado; apsimetinėti prieš save, kad neturiu laiko mankštai.
Po gimdymo praėjus beveik 10 mėnesių aš vis dar nešioju tuos papildomus per nėštumą priaugtus kilogramus, o dėl visiško sporto ignoravimo mano kūnas yra minkštas ir glebus. Ir aš nesu tokia stipri, kokia norėčiau būti. Nesu pakankamai ištverminga. Jaučiu, pavargstu per greitai.
Nuotraukoms man kartais pavyksta pozuoti taip, kad jose atrodyčiau geriau nei iš tiesų jaučiuosi, bet koks to tikslas? Aš noriu gerai jaustis visada, iš tiesų GERAI JAUSTIS tokia, kokia esu; taip, kaip atrodau.
Prabudau prieš keletą dienų su tokiu begaliniu įkvėpimu keisti gyvenimo būdą iš pagrindų. Na, gal ne iš pagrindų, bet… trisdešimtmetis yra gera priežastis ir proga pokyčiams. Net jeigu prieš tai nepavyko šimtą kartų iš eilės, tebūna dar viena nauja pradžia.
Ir tai nebus dieta, jokiais būdais. Jomis aš netikiu, kaip daugiau nebetikiu ir skaičiais svarstyklėse. Tikiu subalansuota mityba, ir tikiu gera savijauta, nepaisant skaičių. Tikiu balansu – tokiu, kai ir salotos, ir keksiukas (ir valanda sporto salėje, kaip ir valanda ant sofos) gali būti šventė ir dovana, kurią sau galime duoti. Tikiu pokalbiais su savimi, pastangomis suprasti savo kūną ir jo siunčiamus signalus. Netikiu kraštutinumais ir prievarta prieš save, tikiu draugyste su maistu ir su savimi.
Nujaučiu, kad rašyti apie figūros ir svorio reikalus tikriausiai yra banalu ar bent paviršutiniška. Bet tokiomis mintimis aš dabar gyvenu; ir labai gali būti, kad tomis mintimis – apie pokyčius, įkvėpimą ir apie meilės sau bei savo kūno linkiams paieškas – dalinsiuosi kartas nuo karto ir toliau.
Šiame kelyje linkiu sau visada prisiminti vieną tikrai svarbų dalyką: pokyčiai turi vykti pamažu, mažais (bet užtikrintais) žingsniais. Pažadėjus sau sveikesnį gyvenimo būdą, neteisinga tikėtis pasikeisti per vieną dieną. Subalansuota mityba, sportas, vanduo, miegas, darbo bei laisvalaikio balansas, – kad ir kiek daug visko norėčiau pakeisti, žinau, turiu tą daryti žingsnis po žingsnio, vis pridėdama po naują pliusą savo pokyčių sąraše.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Daug kartų norėjau visko iš karto. Įsivaizduodavau, kad vieną rytą galiu tiesiog imti ir pabusti kitu žmogumi. Bet, žinot, taip nevyksta; o jei ir pavyksta, tikėtina, kad veda ne į sėkmę, o į… perdegimą. Lygiai taip pat kaip ir „sportuosiu 7 kartus per savaitę!” ar „valgysiu vien salotas!”, ar „daugiau gyvenime jokių saldumynų“. Tokie dalykai tiesiog neveikia. Tai kraštutinumai, kurie niekur neveda. Patikėkite, tame „niekur“ aš buvau daug, daug kartų. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Pokyčiai neįvyksta per vieną naktį. Visi jie – tai nuoseklios pastangos. Ir jei žinai, kodėl tau tų pokyčių reikia, gali būti, tikiu, kad pavyks. Ir nei pilkas dangus, nei skaudanti galva nebus priežastys susigūžti atgal į savo seną, priprastą, bet jau seniai nepatogų kiautą.
Jei Jūs esate šiame kelyje drauge su manimi, man bus džiugu, jei čia rasite bent lašą įkvėpimo, o tuo pačiu tikiuosi, kad iš Jūsų įkvėpimo galėsiu pasisemti ir aš pati. Ir taip pamažu, po vieną žingsnelį, tie trokštami pokyčiai virs ne tik žodžiais, bet ir tikrais dalykais, kurie vyksta aplink mus ir su mumis.
O dabar truputėlį apie receptą.
Nemanykite, kad labai neprotinga kalbėti apie sveikesnį gyvenimo būdą, o čia pat – dalintis vaflių receptu. Kaip ir rašiau keliomis pastraipomis aukščiau, – daugiau jokių kraštutinumų. Be to, žvilgtelėkite į receptą šiek tiek žemiau; šie vafliai tokie, kad drąsiai galėtumėte juos valgyti kasdien ir vis tiek drąsiai kilstelėję nosį viršun iš pasididžiavimo savimi sakyti, kad maitinatės sveikai! Tikrai abejoju, ar kas nors galėtų paprieštarauti.
Skonis: 9/10. Pripažinkim, vafliai gali būti tobulai sveikuoliški, tačiau jei jie nėra skanūs – nieko gero, ir kažin, ar jie verti atsidurti ant pusryčių stalo. Aš visada dėl to šiek tiek nerimauju, pasirinkdama sveikus receptus – sakykim, belgiškus vaflius be miltų, riebalų ir cukraus. Bet, ei, NUOSTABI žinia yra ta, kad šie vafliai yra PUIKŪS! Minkšti, purūs, maloniai saldūs ir pakankamai gerai išlaikantys savo formą, kas vafliams, mano akimis, yra itin svarbu. Kepsiu juos dar ne kartą ir tikrai ne vien dėl to, kad jie yra sveikuoliški vafliai, o labiausiai dėl to, kad jie – LABAI SKANŪS VAFLIAI!
Sudėtingumas: paprasta kaip dukart du.
Bananų ir riešutų sviesto vafliai
AtsispausdintiINGREDIENTAI
2 didelių labai gerai prinokusių bananų
¾ stiklinės (190 g) žemės riešutų sviesto
2 kiaušinių
¾ stiklinės (60 g) smulkių greitai paruošiamų avižinių dribsnių
½ arb. š. sodos
Patiekti:
šviežio medaus
mėgstamų uogų ar vaisių
juodojo šokolado gabalėlių
migdolų riekelių
šviežių mėtų lapelių
GAMINIMO EIGA
1. Bananus sutrinkite šakute.
2. Sumaišykite bananus su žemės riešutų sviestu, paktais kiaušiniais, smulkiais greito paruošimo avižiniais dribsniais ir kepimo soda. Palikite tešlą pastovėti 10 minučių.
3. Kepkite vaflinėje pagal gamintojo instrukcijas (aš kepiau ištepusi savo vaflinę trupučiu kokosų aliejaus).
4. Patiekite su šviežiu medumi (ar klevų sirupu), mėgstamomis uogomis, vaisiais, riešutais, šokolado gabalėliais, puoškite šviežių mėtų lapeliais.
Šaltinis: Easy GF Recipes
2 komentarai
[…] (Receptas: https://www.sauletavirtuve.lt/bananu-ir-riesutu-sviesto-vafliai/) […]
Gaila, neskanus.