O buvo taip: dar praeitais metais, eilinį kartą pažadėjusi sau nuo rytojaus tikrai imti gyventi sveikiau, ėmiau ir nusipirkau nelabai protingą kiekį bolivinių balandų. Gal ir nieko tokio, jei ne du faktai. Pirmasis, aš niekad anksčiau nebuvau namie gaminusi nieko su bolivinėmis balandomis, o paragavimų ne namuose irgi buvo vos keli. Antrasis, net ir nusipirkusi bei parsinešusi tą nemenką maišelį namo, aš kažkur pamečiau ūpą eksperimentams. Ėjo ir praėjo tada ne savaitės, o mėnesiai. Vis atsidarydavau virtuvės stalčių, nužvelgdavau stiklainius. Akys vis užkliūdavo už pilniausio iš jų. Taigi, bolivinės balandos, tikriausiai daug geriau žinomos kynvos vardu.
Į rankas tą stiklainį tikrai buvau paėmusi dešimtis kartų, bet visada baigdavosi taip pat: ai, šįkart geriau grikiai (ar avižiniai dribsniai, ar bet kas), kitą kartą. Per tuos mėnesius bent kokius aštuonis (aštuoniasdešimt?) kartus vis iš naujo sau daviau pažadą, kad nuo rytojaus tai jau tikrai gyvensiu sveikai. O tada, kai galiausiai pieš kurį laiką tą ištariau bene šimtąjį kartą, paėmiau ir susiradau receptą. Nuvažiavau į parduotuvę. Labai tikslingai vaikščiojau nuo lentynos prie lentynos, – tam, kad pagaminčiau, paragaučiau ir tai būtų nauja pradžia.
Nauja pradžia, kai ateina suvokimas, jog sveika gyvensena – toli gražu ne vien grikiai ir ne vien avižos. Kad tikriausiai daug lengviau šiuo keliu eiti tada, kai esi atviras naujiems produktams, naujiems skoniams ir randi laiko mažiems eksperimentams. Nes, žiūrėk, imi ir nustebini save. Pavyzdžiui, išlaukus keletą menkų mėnesių, supranti – velnias, kokios skanios tos bolivinės balandos, toji kynva, šitiek laiko tūnojusi tamsiame virtuvės stalčiuje.
Šiandien vėl iš spintelės traukiau savo pamėgtą stiklainį. Tik šįkart, deja, pamačiau, kad dar pora lėkščių pavasariškų salotų, ir jis ištuštės. Vienareikšmiškai – tai vienas geriausių šių metų atradimų virtuvėje. O kol kitoje kompiuterio ekrano pusėje galbūt ir daugiau yra tokių, savo spintelėse pamiršusių kynvos pilnus stiklainius – dalinuosi vienu iš paprastų, bet tikrai gardžių receptų.
Bolivinės balandos salotos su brokoliais, mocarela ir pomidorais
AtsispausdintiINGREDIENTAI
1 stiklinė (150 g) bolivinės balandos
žiupsnelis druskos
1 vidutinio dydžio brokolis
300 g vyšninių pomidorų asorti
130 g mocarelos
50 g špinatų
Padažui:
3 valg. š. alyvuogių aliejaus
1 valg. š. obuolių acto
2 arb. š. pesto padažo
GAMINIMO EIGA
1. Bolivinės balandos kruopas kelis kartus perplaukite vandeniu, kitaip gali būti karstelėjusios. Puode užvirkite 3-4 kartus didesnį tūrį pasūdyto vandens (3-4 stiklines), suberkite bolivinę balandą, sumažinkite ugnį ir virkite apie 15-20 minučių, kol suminkštės, taps beveik skaidrios ir atsiskirs jų „uodegėlės“. Nupilkite likusį vandenį ir uždengtame puode palikite dar 10 minučių. Atvėsinkite ir atvėsusias išmaišykite šakute („išpurenkite“).
2. Brokolį išskaidykite žiedynėliais ir apvirkite žiupsneliu druskos pasūdytame vandenyje apie 7 minutes, kol suminkštės.
3. Dubenyje sumaišykite atvėsusią bolivinę balandą, brokolio žiedynėlius, perpus perpjautus pomidoriukus, pasmulkintą (supjaustytą ar suplėšytą) mocarelą, špinatų lapus.
4. Padažui iki vientisos masės išplakite alyvuogių aliejų, obuolių actą ir pesto padažą.
5. Paruoštu padažu užpilkite salotas ir patiekite.
13 komentarai
Ačiū 🙂 Pas mane kaip tik tas „pamirštas” stiklainis stovi. Reikės pabandyti, ypač padažas skaniai nuskambėjo.
Violeta, taip ir žinojau, kad ne aš viena tokia, stiklainius spintelėje kartais pamirštanti! Skanaus 😉
Man tai neuzsistovi,nes gaminu tokias salotas(ju maisyti nereikia tiesiog sloksniuoti i lekste):ant nuplautos rukolos( atsiprasau nezinau kaip bus lietuviskai) dedame isvirtas bolivines balandas,kubeliais pjaustyta avokada,smulkintus graikiskus riesutus ir viska apslakstom padazu padarytu is citrinos sulciu,alyvuogiu aliejaus,balzaminio padazo,susmulkinto sviezio baziliko ir cesnako.Aisku pipiruojam ir druskuojam ?Labai rekomenduoju ?
Ačiū už rekomendaciją, skamba gardžiai! 🙂
Pagal originalu recepta reiketu dar svieziu melyniu uzbarstyti.Bandziau,bet nesu gaivaus maisto salininke Kaip tikra lietuve ?
Matyt, visai netikėtai pataikiau į kažkokį recepto originalą, nes apie mėlynes lig šiol negirdėjau ir net nemąsčiau 🙂 Jei atvirai, abejoju ar ir man, visai mėgstančiai gaivų maistą, čia jos tiktų ir patiktų. Nors… kartais netikėti deriniai maloniai nustebina! 🙂
O kurgi tos labai informatyvios visų Jūsų receptų preambulės (skonis x/10, sudėtingumas ir t. t.)?:-) Tai buvo puiki šios svetainės ypatybė – visos pagrindinės mintys apie patiekalą 1 sakiny:-) Labai palengvindavo pasirinkimą, ką čia dabar gaminti:-)
Tiesą sakant, su laiku atėjo supratimas, kad į tinklaraštį visada dedu tik pavykusius, gardžius, aukštų balų vertus receptus, kuriuos mielai rekomenduoju išbandyti ir kitiems, taigi, tas reitingavimas pagal balus visiškai prarado prasmę 🙂 O sudėtingumas – su laiku supratau, kad kas vienam labai lengva lyg dukart du, iš kito pareikalauja pusdienio darbo. Pvz., mielinę tešlą vieniems paruošti super lengva, kitiems – misija neįmanoma. Visada geriausia tiesiog peržvelgti (dar geriau – atidžiai perskaityti) receptą ir įvertinti, kiek tau pačiam, gaminančiam, tai yra sudėtinga 🙂
Sutinku dėl sudėtingumo:-) Bet tas „pradinis” bendrą skonį apibūdinantis sakinys „…pasakiškai drėgna…net man per saldu…dar įdėčiau…” ir t. t. vis dėlto būtų super;-)
Pasistengsiu būtinai pasidalinti tokiomis įžvalgomis ir komentarais prie kiekvieno recepto! 🙂 Bet labai noriu vis tik atkreipti dėmesį, kad jau seniai nesidaliju receptais, kuriuose kažko trūksta, kurie per saldūs, per sausi ar pan. 🙂 Bet visi tekstūrų niuansai ir panašūs dalykai – pasistengsiu juos paminėti kuo sąžiningiau 😉
[…] atrastą meilę bolivinei balandai aš jau išpažinau anksčiau, o štai moliūgai – juk dabar pats jų sezonas! Ir dar. Džiovintos spanguolės. Visą gyvenimą […]
Neblogos salotos, bet truputį neišraiškingos;-) Man kitąkart būtų gaila pomidorus, pesto ir macarelą naudoti šioms salotoms – jie daug daug geresni savo trijų draugijoje! 🙂
Niekaip negalėčiau paprieštarauti – pomidorų, pesto ir mocarelos derinys yra pasakiškas! 🙂 Nors aš pati, pastebėjau, kad dažniau renkuosi sotesnes salotas, ypač, jei jas valgau pietums, tuomet jas ruošiu su bolivine balanda, avinžirniais, lęšiais ar pan. Džiaugiuosi, kad išbandėte ir, žinoma, truputį gaila, kad patiko mažiau nei tikėjotės.