Pažadą numesti 5 kilogramus iš savo naujametinio pažadų sąrašo aš tikrai galiausiai ištryniau. Vietoje jo įrašiau kitą: daryti sveikesnius pasirinkimus.
Ne visada tas sveikesnis pasirinkimas reiškia „mažiau kalorijų“ ar „daugiau daržovių“. Kartais vidury nakties suvalgyta spurga, kurią perpus pasidalysi su geriausia drauge (ar gyvenimo partneriu, ar bet kuo), gali būti pats sveikiausias pasirinkimas, – jei tos spurgos norisi iki skausmo, jei ta spurga simbolizuoja kažką reikšmingo, jei ji neša kur kas didesnę žinutę nei „500 kalorijų vidury nakties”. Nes maistas nesutelpa į skaičius, kaip į juos nesutelpa ir tikra meilė; nes maistas ir yra meilė.
O mylėti reikia… atsakingai.
Todėl vis tik neretai sveikesnis pasirinkimas man reiškia ne tą, link kurio norisi bėgti pametus galvą. Gal pastarasis ir teiktų didžiulį akimirkos džiaugsmą, bet rytojaus dieną (ką aš kalbu, nereiktų pasiekti nė pusės nutelos stiklainėlio žymės!) tas „džiaugsmas“ parodytų tikrą savo veidą – kaltės, pasibjaurėjimo, liūdesio, skausmo perkreiptą veidą. Tai nėra meilė nei sau, nei maistui.
Pasikalbėti su savimi prieš kiekvieną kąsnį ne taip jau lengva; tam reikia laiko, kurio vis pristingame. Bet visi buvę anoreksikai vieną dieną išmoksta taisyklę – tai vienintelis kelias teisinga kryptimi.
Kai supranti, jog vietoj nutelos nori apelsino, iš pradžių gali būti šokas. Gali būti, kad vis tiek atsisuki tą stiklainėlį, nes tai įprasta, nes tai suteikia kažkokį keistą ir iškreiptą saugumo jausmą. Iki dienos, kai norėdamas apelsinų, į juos ir tiesi rankas, gali praeiti labai daug laiko. Bet kai ta diena ateis – tai bus šventė!
Nuo tos akimirkos gabalėlis daugiasluoksnio torto su sviestiniu kremu nebeatrodys nuodėmė, o dubuo gardžių salotų nebebus bausmė. Savaitgalio pusryčiams kepami blynai taip pat bus tiesiog skani šeimos tradicija, o ne pirmas žingsnis į bedugnę.
Todėl, prašau, nepamirškim paties svarbiausio. Tik tada, kai po sąvoka „maistas“ savo vietą randa ir salotos, ir nuodėmingi sluoksniuoti tortai, ir pavyzdingiausi sveikuoliški pyragai, ir čirškantys kepsniai, ir savaitgalio blynai, ir dar labai daug kas, – tik tada maistas iš tiesų yra MEILĖ.
Citrininiai–aguoniniai čirviniai blynai
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Blynams:
1 stiklinės (140 g) miltų
1 arb. š. kepimo miltelių
½ arb. š. druskos
2 valg. š. aguonų
1 arb. š. vanilinio cukraus
1 valg. š. cukraus
1 kiaušinio
¾ stiklinės (190 ml) pieno
30 g sviesto
1 nutarkuotos citrinos žievelės
Patiekti:
miltelinio cukraus
citrinos griežinėlių
GAMINIMO EIGA
1. Paruoškite blynų tešlą. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, druską, aguonas ir vanilinį cukrų.
2. Kitame dubenyje elektriniu plaktuvu išplakite cukrų, kiaušinį pieną ir tirpintą atvėsintą sviestą. Suberkite miltų mišinį į šį plakinį ir lengvai išmaišykite, kol neliks sausų miltų.
3. Įmaišykite nutarkuotas citrinos žieveles taip, kad tolygiai pasiskirstytų tešloje.
4. Iškepkite blynus. Čirvinių blynų keptuvę ištepkite gabalėliu sviesto ir įkaitinkite virš vidutinio dydžio ugnies. Pilkite po samtį tešlos ir greitais judesiais paskirstykite ją kuo tolygiau per visą paviršių.
5. Kepkite kelias minutes iš vienos pusės, kol viena pusė gražiai apskrus, tuomet keptuvę apverskite ir kepkite dar kelias minutes, kol blynas iš abiejų pusių taps traškus ir jo paviršius gražiai apskrus.
6. Patiekite. Šiltus čirvinius blynus apibarstykite milteliniu cukrumi ir patiekite papuošę keliais citrinų griežinėliais.
Receptas publikuotas knygoje „Saulėtos virtuvės BLYNŲ IR VAFLIŲ KNYGA“.
2 komentarai
puikūs blyneliai, tik tokius ir kepam pastaruoju metu 🙂 ačiū
Jurgita, labai džiugu girdėti, ačiū! 🙂