Kartais būna, kad rudenį cukinijos susimoko prieš tave. Jų tiek daug, o tu tik viena (-s). Nei bėgt, nei rėkt, tik žiūrėt akis į akį ir mikliai sukti galvą, ką ir kaip, ir kada, ir už kiek, ir… Atidarai šaldytuvo dureles ir į pagalbą netikėtai atskuba indelis pievagrybių, iš spintelės ima šokio žingsneliu ridentis svogūnai, kantriai tave šaukia ir vienišas kiaušinis iš kartotinio padėkliuko. Truputis po trupučio, žiupsnelis po žiupsnelio, ir gimsta virtuvėje maži stebuklai. Maži blyneliai – cukinijų blyneliai. Su pievagrybiais. Su šypsena.
Skonis: 9,5/10. Laaabai skanūs blyneliai! Dievaži, cukinijų blynelių tikriausiai pasaulyje yra dešimtis tūkstančių rūšių, bet šie tikrai puikūs, nesvarbu, kokie tie visi kiti likę. Jie minkštutėliai, purutėliai, lengvutėliai. Švelnaus skonio. Puikiai derantys su šviežiais, praėjusia vasara kvepiančiais raudonskruosčiais pomidorais.
Sudėtingumas: paprasta kaip du kart du.
Cukinijų ir pievagrybių blyneliai
AtsispausdintiINGREDIENTAI
450 g cukinijos, nuluptos ir sutarkuotos
160 g pievagrybių, sutarkuotų
2 maži svogūnai, smulkiai supjaustyti
3 vidutinio dydžio kiaušiniai
40 g fermentinio sūrio, sutarkuoto
100 g pieno
150 g miltų
druskos, pipirų
GAMINIMO EIGA
1. Cukiniją sumaišyti su pievagrybiais ir svogūnais.
2. Įmušti kiaušinius, suberti tarkuotą fermentinį sūrį ir supilti pieną. Išmaišyti.
3. Į masę suberti miltus, pagardinti druska ir pipirais. Ir vėl išmaišyti.
4. Įkaitintoje keptuvėje kepti nedidelius blynelius. Apkepus vienai pusei, atsargiai apversti, ir apkepti antrą pusę.
5. Valgyti su pomidorais. Arba natūraliu jogurtu, arba grietine, arba mėgstamu padažu.
9 komentarai
nujaučiu, jog reiks kažką panašaus bandyt. įsivaizduoju, kaip turėtų būt super cukinija+pievagrybiai :))
o, kaži, galima būtų kiaušinius kuo nors pakeisti, pvz. kviečių gemalais? labai noriu išbandyti kokius daržovių kepsnelius (cukinijų, kopūstų, burokėlių, moliūgų ir pan.), bet noris be kiaušinių.. gal gali ką įdomaus pasiūlyti? 🙂
ir beje, ar galima būtų tavo blynelius kepti keptuvėje be riebalų (žinau žinau, bus ne tas:sudžiūvę ir sausi), kadangi nelabai nėgstu,m?
Jurga, matau, esi sveiko gyvenimo būdo šalininkė 🙂 Labai su tuo sveikinu ir tokius žmones labai gerbiu, o bet tačiau, nelabai net žinau, kaip gi čia galėčiau padėti… Kiaušinių niekad nebandžiau kažkuo pakeisti, todėl jokios praktikos čia neturiu. O dėl keptuvės be riebalų, aišku, jog gali kepti, jei tik tavo keptuvė neprideganti 🙂 Nors, negaliu nutylėti, jie tikrai bus gerokai sausesni, todėl manau, kad bent lašelis riebalų čia tikrai nekenkia 🙂
aš irgi iš tų, kuri kiekvienus blynus pamačius bimbia – rieeeeeeebuuuuu :))))) bet dabar jau įsigudrinau kepti ant labai mažos ugnies, su daug daug kantrybės.. ir džiaugiuosi rezultatu. 🙂 blynai išeina sausesni, bet man taip – ženkliai skaniau. o ir kitą dieną pašildyti jie visiškai nuostabūs, nepalyginsi su šildytais išmirkusiais aliejuje..
bet derinys – labai labai, bus išmėginta (y)
girlia, būtinai išmėgink, tikrai šaunūs blyneliai 🙂
O dėl riebumo, tai nežinau, kaip čia iš tos nuotraukos atrodo, ar iš kur – negi jie rodosi tokie riebūs, aliejuje permirkę? 😮 Nes šitaip tai tikrai nėra, mes dar šnekėjom valgydami, kad jie daug mažiau riebūs nei kokie paprasti bulviniai blynai 🙂 Ir šildžiaus aš dar juos rytojaus dieną irgi – šaunūs blynai 🙂
Kiaušinius galima keisti krakmolu, jis puikiai sulipdo tešlą – taip mes sukamės, kai šaldytovas pustuštis 😉
http://www.grybai.net/grybu_patiekalu_receptai.php?receptas=cukiniju_ir_pievagrybiu_blyneliai ar cia kartais ne jusu receptas.
Ačiū, Aušra 🙂
Vakar kaip tik isbandziau, patiko visai seimynai 😀
Jūrate, labai džiaugiuosi girdėdama! 🙂