Pilkšvi rytai. Šaltos grindys. Užsimiegojusios akys ir pikti žvilgsniai į žadintuvą, dažniausiai pirmadieniais ir trečiadieniais. Sunkūs įsikalbinėjimai pradėti naują dieną ir sveikinimai sau, pagaliau plačiai atmerkus akis.
Mano rytai paprasti, kartais skubūs, o kartais tingiai lėti. Su šypsena sau veidrodyje ir puikios dienos pasižadėjimais. Su nesibaigiančiais begaliniais planais ir septyniotika punktų. Ir kartais man sekasi. Kartais man pasiseka įvykdyti net pusę iš jų (!).
Skonis: 9,5/10. Puikus nesaldus pyragas. Kažkodėl man truputėlį primenantis kažkuo tradicinį lietuvišką maistą – gal dėl to, kad kopūstai… Pasakysiu atvirai, kad gaminimo eigoje buvau laaabai suabejojusi šito patiekalo sėkme, nes paragautas įdaras iš keptuvės buvo… hm, nežinau, nelabai. Bet gi nemesi visko vidury kelio? Kepiau, iškepiau ir o! Labai skanus pyragas. Gera, trapi tešla ir puikus įdaras – kaip sakiau, man toks tiesiog lietuviškai skanus. Ir dar puodelis sultinio… aaaa, labai skanu, tikrai! 🙂
Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo.
Kur radau? Virtuvė. Nuo… Iki… 2010 m. Nr. 10
Grybų ir kopūstų pyragas
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Tešlai:
375 g miltų
1 valg.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos
žiupsnelis juodųjų pipirų
100 g sviesto (originaliam recepte – 40 g)
3 kiaušiniai (originaliam recepte – 6)
Įdarui:
350 g kopūsto, tarkuoto
1 svogūnas
3 valg.š. aliejaus
200 g grybų
1/2 arb.š. džiovinto baziliko
žiupsnelis druskos
žiupsnelis juodųjų pipirų
150 g fermentinio sūrio
1 kiaušinis
GAMINIMO EIGA
1. Miltus, kepimo miltelius ir druską, juoduosius pipirus sumaišyti.
2. Sudėti sviestą ir pirštų galiukais sutrinti iki trupinių.
3. Išplaktus kiaušinius supilti į trupinius, išmaišyti ir išminkyti tešlą.
4. Paruoštą tešlą suvynioti į maistinę plėvelę ir palaikyti šaldytuve, kol paruošite įdarą.
5. Įdarui keptuvėje įkaitinti aliejų, pakepinti kopūstą, smulkintą svogūną ir paruoštus grybus. Kepinti ant vidutinės ugnies apie 15 min., kol kopūstas suminkštės.
6. Įberti druskos, pipirų, pabarstyti baziliku. Išmaišyti.
7. Tešlą padalinti į dvi dalis, iš kurių viena – didesnė. Ja iškloti kepimo popieriumi ištiesto kepimo indo (22 cm. skersmens) dugną ir sieneles.
8. Į formą įtiestą tešlą apibarstyti tarkuotu fermentiniu sūriu. Ant viršaus sudėti keptų kopūstų ir grybų įdarą.
9. Ant viršaus uždėti kitą tešlos dalį – iškočiotą į kepimo formos dydžio apskritimą. Užspausti kraštus. Pyrago viršų aptepti plaktu kiaušiniu (originaliame recepte kiaušiniu neaptepama).
10. Pyragą dviejose – trijose vietose įpjauti ir kepti iki 200 ºC temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 30 minučių.
11. Ypač skanu su sultiniu!
22 komentarai
Atrodo puikiai 🙂 Kopūstus tik į sriubą dedu, kažkaip nedrįstu pyraguosna kraut, nors labai mėgstu. Kada nors 🙂
Čia kaip ir su tais burokėliais :)) Salotos, mišrainės – ok, o pyragas jau hmmm…. :)) Man šitas irgi įtartinai skambėjo, bet džiaugiuos, kad išbandžiau 🙂 Geriau nei tikėjaus 🙂
Aha ir as kazkaip, kopustai pyraguose, pyrageliuose, gal ir skanu bet truksta drasos 🙂 Bet kadangi sis atrodo suoer skaniai tai teks isbandyt 🙂 kaip tik puse kopusto saldytuve guli, teks panaudot ir isitikint skoniu :)))
Lina, va, šaunuolė! :)) Drąsiau, pirmyn! Tikiuosi, patiks, ir grįši su puikiais atsiliepimais :))
o man tesla nelabai patiko… siaip viskas gavosi gerai, grazu, skanu, bet virsutinis sluoksnis toks „pats sau” – gavosi storokas, kietas, sunkiai pjaunamas su visu pyragu. gavosi, kad galima ji atskirai nuimti, susipjaustyti ir tada valgyti :)) nors forma mano dar didesne nei 22 cm. galvoju gal pabandyti kada be virsutinio sluoksnio, tiesiog ant virsaus kokio surio ar pan. uztarkuoti. nors gal issausetu darzoves tokiu atveju?
onmi, nemanau, kad daržovės išsausėtų, jei gausiai ant viršaus sūriu apibarstytum – šiaip labai dėmesio vertas variantas 🙂 Man, tiesa, irgi viršus buvo kiek kietokas, trapokas, trapokas, tačiau nemaišė tai 🙂 Aišku, tobulėjimui ribų tikrai nėra :))
Mano rytai priešingi. Dažniausiai be įkyraus žadintuvo skambėjimo, susisukus į šiltą nutįsusį megztuką einu į virtuvę, o po to su garuojančios arbatos puoduku skaitinėju naujausius blogerių įrašus. Mano gyvenimas absoliučiai neskubus. Galbūt tik kartais, kai spaudžia mokslai ar neatlikti darbai.
Miela kai rytais galiu skaityti tavo mintis, kurios dažniausia būna šiltos ir optimistiškos, tikiu, kad kitoje ekrano pusėje sėdi būtent toks žmogus. Man tavo blogas toks savas, vienas geriausiu mūsų šalies padangėj 🙂
Karolina, kokie nuostabūs rytai 🙂 Gera skaityti.. 🙂 Man labai gaila, kad paskutiniu metu nesugaudau visų bloger’ių įrašų arba perskaitau po savaitės, niekaip nepasivydama.. aišku, geriau vėliau nei niekada 🙂 O kai pagalvoju, juk nei darbų milijoną turiu, nei ką – bet va, kuo daugiau žmogus turi veiklos, tuo daugiau spėja. Kuo mažiau – tuo dažniau skundžias, kad to laiko nėra. Kažkokia parodija :))
Ir.. ačiū tau už tokius nuostabius žodžius saulėtai virtuvei 🙂 Va, dėl tokių žmonių norisi tik tobulėti, nesustoti, rašyti ir stengtis viską daryti kuo geriau – kuo nuoširdžiau, tikriau. Ačiū ačiū ačiū tau, Karolina! 🙂
Mmm… koks grazuolis pyragas! is virsaus daryta nuotrauka – ideali!
Dėkui, Neringa 🙂 Man kaip tik toji iš viršaus tokia hmmm…, bet jei tu taip sakai… :)))
Neužskaitau šito pyrago… trūko to cinkelio, dėl kurio daryčiau antrą kartą… darbo daug, atrodo gražiai, bet skonis…
Gaby, gaila, kad nepatiko. Na, bet man belieka pasakyti, jog skonis – labai subjektyvus dalykas 🙂
Sveika !!
Pirmiausia noriu padekoti uz si recepta ! 🙂
Praejusi savaitgali su vyru issiruoseme i kelione, o as uzsispyriau veztis savo maista, o ne valgyti restoranuose 🙂 Labai dziaugiuosi kad ne per seniausiai atradau Tavo puslapi! Sis pyragas tikrai buvo tas patiekalas kuris gali atlaikyti kelione 🙂 gavosi labai skaniai, tesla labai trapi! tik virsutini laksta iskociojau ploniau, paskaicius komentarus ir gavosi liux! Skanus tiek karstas – tiek ir saltas 🙂
Aiste, sveika 🙂 Labai džiaugiuosi, kad pyragas tiko, patiko ir dar puikiai atlaikė kelionę :)) Malonu sulaukti tokių puikių atsiliepimų ir, viliuosi, kad jie paskatins išbandyti dar ne vieną patiekalą iš saulėtos virtuvės :))
Ir aš šiandien kepiau. Iškart kilo klausimas, ar reikia tiek daug kepimo miltelių. tad jei kartosiu, dėsiu mažiau. Buvo skanu, kažko daug neprikiši. Bet man irgi cinkelio kokio pritrūko. Reiks bandyti įnešti kokią variciją. 😉
Alma, na, kepimo miltelių tiek originalus receptas prašė, tiek aš dėjau, ir mes tikrai jų nejautėm. O tobulumui ir variacijoms virtuvėje ribų tikrai nėra, todėl pirmyn! 🙂 Tikiu, kad rasite jums labiausiai patinkantį variantą 😉
Beje, aš nežinau, kaip jūs valgėte, bet man čia idealiai tiko vištienos sultinys. Jis puikiai dera su pyragu ir.. gal net tampa tuo cinkeliu, kaip jūs sakot 🙂
Asta, o Tu pievagrybius dejai i si pyraga? Cia kiek istengiu matyt foto 🙂 bet galiu ir apsigaut:) as turiu aisku ir marinuotu, bet siaip idomu, o pyragelius, ypac mielinius tai labai megstu su kopustais!! Bet tas pyragas su burokeliais tai kolkas kosmosas, daug kartu bandziau isivaizduoti skoni :))) nors ateis ir tam laikas kada.
Eimante, tikrai taip – pievagrybius 🙂 Aišku, drąsiai gaminčiau su bet kokiais grybais, bet tik šie man pastaruoju metu prieinami, o ir patinka man labai 🙂
Na, o tą su burokėliais, tai patarčiau net nesistengti įsivaizduoti. Tiesiog pabandyk, o tada jau vertink. Aš, pavyzdžiui, irgi neįsivaizdavau, bet dabar galiu pasakyt, kad kepčiau ir kepčiau :))
Siandien pasiskolinau sio pyrago idaro recepta 🙂 taip sakau todel, kad naudojau pirktine shortcrust tesla… visgi skonio tai nepagadino:) tik dar prikroviau krapu baigus troskinti idara. Taigi siandien jau 2 kartus pavalgiau sio pyrago:) dar rytdienai liko, tai kaip ir atsivalgysiu manau:) siaip net nezinau ar kepciau dar karta (nors patiko!), nebent del to, kad ismegint originalia tesla 🙂 juk buna tokiu patiekalu, pasigamini, patinka, bet netampa vieni is favoritu. Tiesa, valgiau su sultiniu! Labai daznai visokius nesaldzius pyragus ir pyragelius valgau su sultiniu:)
Eimante, džiaugiuosi, kad patiko 🙂 O tikrai puikiai suprantu tą jausmą – skanu, patiko, bet daugiau nebedarysiu. Pas mane gana dažnai tokia situacija pasitaiko dėl paprasčiausios priežasties – šitiek daug juk dar neišmėgintų receptų! Todėl net nelieka laiko kartoti šimtąkart seniesiems, be to, tokiu būdu tikrai į virtuvę niekad rutina neateis :))
Jau žinau kokį pyragą kepsiu rytoj prie sriubos. 🙂
Puikus pasirinkimas! 🙂