Itališkas omletas – fritata – galėtų būti puikūs vėlyvieji savaitgalio pusryčiai, greita vakarienė ar net užkandis prie gero filmo. Šią gaminau su bulvėmis, šonine ir špinatais, tad ji pakankamai soti, kad atstotų net pietus. Dar geriau – fritata skani tiek šilta, tiek jau atvėsusi, todėl jei ieškote minčių, ką įsidėti į pietų ar užkandžių dėžutę, į idėjų sąrašą įrašykite ir šią.
Iš tiesų, fritata yra itin paprastai paruošiamas patiekalas. Tai – keptuvėje pakepinti produktai, užpilti kiaušinių plakiniu, ir iškepti iki sutirštės. Plakinyje šalia kiaušinių dažnai atsiduria pienas ar grietinėlė, mėgstami prieskoniai, kietasis ar čederio sūris. Tuo tarpu į keptuvę keliauti gali beveik bet kas – nuo įvairiausių daržovių iki mėsos, žuvies, ankštinių, kruopų.
Omletas gali būti kepamas įvairiai – tik ant kaitlentės ar tik orkaitėje. Vis tik turbūt dažniausiai fritata pradedama kepti keptuvėje, kol sutirštėja jos apačia, o tuomet su visa keptuve perkeliama į orkaitę, kur per dešimtį minučių sutirštėja ir viršus. Štai todėl patogiausia fritatą kepti ketaus keptuvėje ar keptuvėje su nusiimančia rankena – tokią lengvai galite naudoti tiek kepdami ant kaitlentės, tiek orkaitėje.
Stebėkite kepančią fritatą ir jos neperkepkite. Kiaušiniai turi sutirštėti, bet pajudinus keptuvę, omletas centre vis dar turi truputį virpėti, siūbuoti. Tinkamai iškepta fritata bus švelnios tekstūros, tuo tarpu perkepę kiaušiniai yra linkę virsti truputį… guminiais.
Šis fritatos derinys – bulvių, šoninės, špinatų ir čederio sūrio – man ypatingai patiko. Jis ne tik sotus, bet ir jaukus, rudeniškas, labai gardus. Išbandykite!
Fritatai pagardinti nenaudojau jokių kitų prieskonių, tik „Vegeta Natur” prieskonių mišinį bulvėms, kurio sudėtyje yra ir druskos, ir glėbys džiovintų prieskoninių daržovių, ir juodųjų pipirų, kmynų, muskato. Jokių skonio ar kvapo stipriklių, jokių nežinomų žodžių, vien natūralūs ingredientai, kurie subalansuoti taip, kad gardžiausiai derėtų su bulvėmis ir bulvių patiekalais.
Itališkas omletas (fritata) su bulvėmis, šonine ir špinatais
AtsispausdintiINGREDIENTAI
200 g šaltai rūkytos šoninės
1 svogūno
2 vidutinio dydžio bulvių
2 skiltelių česnako
2 arb. š. „Vegeta Natur“ prieskonių mišinio bulvėms
70 g špinatų lapelių
6 didelių kiaušinių
¼ stiklinės (62 ml) pieno
1 arb. š. garstyčių
200 g čederio sūrio
GAMINIMO EIGA
1. Orkaitę įkaitinkite iki 210 °C temperatūros (kaitinimas iš viršaus ir apačios).
2. Keptuvę įkaitinkite virš vidutinio dydžio ugnies. Suberkite gabalėliais supjaustytą šoninę ir kepkite, vis pamaišydami, kol gardžiai apskrus. Tuomet išimkite į lėkštę, išklotą popieriniu rankšluosčiu, ir atidėkite į šalį.
3. Į tą pačią keptuvę su šoninės riebalais suberkite smulkiai pjaustytą svogūną ir mažais gabalėliais supjaustytas bulves. Kepkite, vis pamaišydami, apie dešimt minučių, kol daržovės suminkštės. Suberkite smulkiai kapota česnaką ir kepkite dar minutę. Pagardinkite prieskonių mišiniu bulvėms ir išmaišykite.
4. Suberkite pasmulkintus špinatų lapelius ir maišydami pakaitinkite dar minutę, kol sukris. Įmaišykite atidėtus šoninės gabalėlius (dalį jų palikite patiekimui).
5. Atskirame dubenyje išplakite kiaušinius, pieną, garstyčias ir pusę tarkuoto sūrio. Plakinį supilkite į keptuvę ant keptų produktų. Uždenkite keptuvę dangčiu ir kepkite virš silpnos ugnies apie 5-6 minutes, kol fritatos apačia sutvirtės, bet viršus dar bus skystas.
6. Ant fritatos viršaus užberkite likusį sūrį ir perkelkite keptuvę į įkaitintą orkaitę. Kepkite dar apie 10 minučių, kol fritatos viršus sutvirtės.
7. Prieš patiekiant apiberkite saujele smulkintų žalumynų ir likusiais šoninės gabalėliais.
Receptas paruoštas bendradarbiaujant su „Vegeta Natur“.
#reklama #vegetanatur