Nepatinka man toks pavasaris. Sniegas, šaltis, o be pirštinių – nė žingsnio. Julė sakė, kad reikia žiūrėti ne į sniegą, o aukštyn, į dangų, kur šviečia saulė. Bet aš, matyt, nesu tokia didelė optimistė. Nieko negaliu sau padaryti – pabundu rytais, akinama pro langą besiskverbiančių saulės spindulių, atitraukiu užuolaidas ir… atsiprašau, bet aš tai vadinu žiema, o ne pavasariu. Gal dar būtų galima save apgautinėti stovint šioje lango pusėje, bet tai tikrai neįmanoma, kai iškeli koją į lauką… ir sukausto stingdantis šaltukas.
Todėl protestuodama verdu trintas sriubas, kurios gal labiau tiktų jaukiam žiemos vakarui, bet idealiai tinka ir šiam pavasariui – kai šaltais žandais įsmunki pro namų duris, nieko negali būti geriau. Už šildančios sriubos dubenėlį. Už jaukumą. Galima net imti ir pagalvoti, jog net nesibaigiančią žiemą įmanoma prisijaukinti. Bet aš nenoriu, labai nenoriu. Juk jis tuoj ateis, ar ne? Tas tikrasis išsvajotas – žalias ir saulėtas pavasaris.
Skonis: 10/10. Nors tikėjausi, kad sriuba bus aštresnė, skonis bet kokiu atveju labai puikus. Nors ji, priešingai, labai švenaus skonio, su maloniu kokoso poskoniu. Aromatingi česnakiniai skrebučiai čia labai tinka, tikriausiai kaip ir prie bet kurios trintos sriubos.
Sudėtingumas: nieko labai sudėtingo.
Kur radau? Wholesome Cook
Trinta moliūgų sriuba su kokosų pienu ir česnakiniais skrebučiais
AtsispausdintiINGREDIENTAI
1 kg moliūgų piurė
1 morka
4 puodeliai vištienos sultinio
1 arb. š. malto imbiero
1 ilgas čili pipiras, be sėklyčių
1 skardinė kokosų pieno
Česnakiniams skrebučiams:
1 skiltelė česnako
3 riekelės baltos duonos (geriau – kietesnės)
1 valg. š. sviesto
GAMINIMO EIGA
1. Į puodą sudėkite moliūgų piurė, pjaustytą morką, supilkite vištienos sultinį, suberkite imbierą ir nedideliais gabalėliais supjaustytą čili pipirą.
2. Virkite ant vidutinės ugnies apie 20 minučių.
3. Nuimkite nuo ugnies ir sutrinkite smulkintuvu iki vientisos masės.
4. Supilkite kokosų pieną, išmaišykite ir dar kelias minutes pakaitinkite, kol sriuba užvirs. Išjunkite ugnį.
5. Paruoškite skrebučius: baltos duonos riekeles ištrinkite česnaku ir supjaustykite nedideliais kubeliais.
6. Keptuvėje įkaitinkite šaukštą sviesto, kol pradės burbuliuoti, ir suberkite duonos kubelius. Kepkite, retkarčiais pamaišydami, kol gražiai apskrus.
7. Į dubenėlius supilstykite sriubą. Česnakinius skrebučius patiekite atskirame dubenėlyje šalia sriubos: jei bersite juos po truputį, jie nespės suminkštėti ir bus traškūs.
8. Skanaus!
10 komentarai
Looks great Sarah! Thanks for linking back to the original recipe 🙂
You’re welcome 🙂 Thank you for the great recipe! 🙂
Man moliūgų sriuba – visada tinka. Nesvarbu ar tai spalvinga sekmadieninė rudens popietė ar šaltas žiemos vakaras. Visada skanu ir visada laiku.
Aš mėgstu dar įspausti šlakelį apelsinų sulčių – labai tinka kartu su imbieru.
Vakar aš išbandžiau vieną lengvą receptą. Manau labai vykęs, nes reikalingus ingredientus beveik visi turim savo šaldytuve, o patiekalas (Kaiušinių pyragas su vištiena ir juoda duona) tinkamas kolkas dar labai šaltiems lietuviškiems sekmadienio puryčiams.
http://monikasrdl.blogspot.com.es/2013/03/dinner-time-2-egg-cake-with-chicken-and.html
Monika, aš iš tiesų sriubas taip pat ne tik žiemą valgau, bet jei paklaustum, su kuriuo metų laikų man jos asocijuojasi labiausiai, vis tik pasakyčiau, kad žiemą ir vėlyvą darganotą rudenį 🙂
O tavo receptas skamba gardžiai, tokius šakar-makar iš to, kas yra šaldytuve, ir mes mėgstam 😉
Man sriubos, ypač tokios – rudens maistas, kadangi rudenį derlius gausus sriubų puodui. Džiaugias pilvukas ištisą rudenį! Pomidorų sriuba skaniausia gaunas, kai jau pomidorai pernokę tokie, iš savęs net saldūs būna. O šita moliūginė man skanaiusia su kokosų pienu ir imbieru. Kaip ir kita mano bendravardė čia jau paminėjo :))
Suuuper!
Na, taip… ruduo, žiema, ilgi tamsūs vakarai… ir sriubos. Idealu 🙂 Nors ir pavasarį nieko prieš jas neturiu, ypač, kai jis toks, koks yra 🙂 Bet jau gerėja, rodos. Vilties dar yra 🙂
O imbieras čia puikiai tinka, pritariu. Kaip ir kokosų pienas, žinoma!
Sveiki. Ši sriuba – labai skani,viriau jau du ar tris kartus, o ir tarp kaimynų bei svečių paskleista žinia, kokia ji nuostabi! Dėkoju už receptą. Sėkmės.
Asta, labai džiaugiuosi, kad sriuba patiko taip, jog net kaimynystėje jau apie ją gandai sklando 🙂 Ačiū!
Asta, o kaip pasiruosiate moliugu piure?
Egle, moliūgą supjaustykite gabalais, išimkite sėklas. Dėkite į kepimo skardas, išklotas kepimo popieriumi, ir kepkite iki 190 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje, kol moliūgas taps minkštas. Kilogramas moliūgų gabalėlių turėtų kepti apie 45 – 50 minučių. Išėmę iš orkaitės, nulupkite odelę. Moliūgą dėkite į maisto smulkintuvą ir susmulkinkite iki vientisos masės – tyrės. Jei reikia, šiame etape galite įpilti vandens, norėdami išgauti tinkamą konsistenciją (maždaug 1 – 3 valgomus šaukštus).