Mažiau yra daugiau, todėl skaniai granolai tikrai nereikia visko, ką galite rasti savo virtuvės spintelėse. Vietoje klaidžiojimo ieškant dar neatrastų skonių derinių, kartais verta pasikliauti klasika: migdolai ir vanilė. Vanilė ir migdolai. O jei dar šlakelis klevų sirupo, žiupsnis cinamono, sauja džiovintų kokosų riekelių… Įsivaizduojat? Gardu! O ir namai kvepia taip, lyg būtų jaukiausia vieta pasaulyje.
(kas, žinoma, ir yra, tik per šią daugiau nei metus trunkančią pandemiją visi esame taip pasiilgę iš jų išeiti, kad kartais pasimiršta, kaip gera iš tiesų juose tiesiog būti)
Bet šįkart ne apie tai. Šįkart – apie granolą; vieną skaniausių, kokią kada nors valgiau.
Tikrai tikiu, kad ne per ilgas ingredientų sąrašas yra viena jos paslapčių. Antroji – kokybiški produktai. Trečioji – vanilės ankštis. Gardinti granolą vanile šiaip jau nėra neįprasta, bet ar esat kada bandę naudoti vanilės ankštį? Perpjauti ją išilgai, kruopščiai išimti visas sėklytes (man patogiausia tą daryti su mažyčiu šaukšteliu arba tiesiog peiliu) ir įmaišyti jas į granolą? Labiausiai man patinka aromato ir skonio subtilumas, kurį suteikia vanilės ankštis. Ji nėra „rėkianti“, pernelyg intensyvi, priešingai – visiškai natūrali, švelni, neužgožianti kitų aromatų bei skonių, o kaip tik juos paryškinanti.
Savo kepiniams jau kurį laiką naudoju „Dr. Oetker“ asortimento naujieną – Tahitensis vanilės ankštį iš Ramiojo vandenyno salų. Ar sumanytumėt ruošt vanilinį kremą, ar kept granolą, ar gamint ledus, ar kept pyragus… rekomenduoju!
Sakysit, kad gardinti granolą vanilės ankštimi yra šiek tiek prabangu? Galbūt. Bet jei jau maistas yra meilė ir laimę, jei kartais save juo lepinam, o kartais guodžiam, jei mes patys esame tai, ką valgome… ar gi neverta užkaborėly turėti slaptą ingredientą, kuris tam maistui suteiktų naujų spalvų? Net jei tai tik granola; ji gali būti mmm, kokia granola! Šypt.
Šįkart granolą susluoksniavau į aukštas stiklines – lėtesniems pavasario pusryčiams paruošiau tikrą šventę! Susluoksniavau kokosinį chia pudingą, tirštą šaldytų mėlynių, bananų, avokadų ir graikiško jogurto smoothie, dosniomis saujomis į stiklines bėriau vanilinę migdolinę granolą.
Žinoma, kad yra begalė būtų patiekti granolą, bet šis – patikėkit, vienas iš skanesnių. Išbandykite, skanaus!
Vanilinė migdolinė granola | Pusryčių sluoksniuotis
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Granolai (1 skardai):
3 stiklinių (300 g) stambių pilno grūdo avižinių dribsnių
1 stiklinės (100 g) migdolų riekučių
1 stiklinės (130 g) migdolų riešutų
1 arb. š. malto cinamono
¼ arb. š. druskos
1/3 stiklinės (110 g) klevų sirupo
¼ stiklinės (55 ml) tirpinto kokosų aliejaus
3 valg. š. rudojo cukraus
1 vanilės ankšties
100 g džiovintų kokosų riekučių
Ispaninio šalavijo sėklų pudingui (4 porcijoms):
1 skardinės (400 ml) kokosų gėrimo
3 valg. š. ispaninio šalavijo sėklų (chia)
2 valg. š. klevų sirupo
Smoothie sluoksniui (4 porcijoms):
1 gerai sunokusio banano
1 gerai sunokusio avokado
1 stiklinės (120 g) šaldytų mėlynių
½ stiklinės (125 ml) graikiško jogurto
Patiekti:
šviežių šilauogių
šviežių mėtų lapelių
GAMINIMO EIGA
IŠKEPKITE GRANOLĄ
1. Orkaitę įkaitinkite iki 160 ᵒC temperatūros (kaitinimas iš viršaus ir apačios, su vėjeliu). Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi.
2. Sumaišykite avižinius dribsnius, migdolų riekutes, migdolus, cinamoną ir druską.
3. Atskirame dubenyje šluotele išmaišykite klevų sirupą, tirpintą kokosų aliejų, rudąjį cukrų. Vanilės ankštį perpjaukite išilgai, išimkite sėklytes ir suberkite jas į dubenį su produktais. Gerai išmaišykite. Supilkite į dubenį su avižiniais dribsniais ir riešutais, ir kruopščiai išmaišykite, kad neliktų sausų ingredientų.
4. Paskleiskite ant kepimo popieriaus vienu tolygiu sluoksniu. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių. Po 10 kepimo minučių ištraukite skardą ir pamaišykite, kad keptų tolygiau.
5. Iškeptą granolą visiškai atvėsinkite (vėsdama ji taps traškesnė). Įmaišykite džiovintas kokosų riekutes.
6. Sandariame inde kambario temperatūroje granolą galite laikyti iki mėnesio.
PARUOŠKITE PUSRYČIŲ SLUOKSNIUOTĮ
1. Paruoškite ispaninio šalavijo sėklų (chia) pudingą. Visus jam skirtus ingredientus gerai išmaišykite, dubenį uždenkite maistine plėvele ir per naktį palaikykite šaldytuve, kol sėklos išbrinks.
2. Paruoškite smoothie sluoksnį. Visus jam skirtus ingredientus sudėkite į maisto smulkintuvą ir sutrinkite iki vientisos tirštos masės. Šaldytų uogų nereikia atšildyti!
3. Susluoksniuokite. Į stiklines paskirstykite chia pudingą, ant viršaus – smoothie sluoksnį. Užberkite granola. Papuoškite šviežiomis šilauogėmis, kokosų riekelėmis. Patiekite nedelsiant.
Įrašas paruoštas bendradarbiaujant su „Dr. Oetker Lietuva“.
Reklama #droetkerlietuva
Recepto įkvėpimas: Playful Cooking