Kai mano namus pasiekė siuntinys su vyno kokteiliu Bellini, nudžiugau: nors nesu didelė alkoholinių gėrimų gerbėja, o stipriųjų išvis netoleruoju, kartais tikrai būna dienų, švenčių, savaitgalių, kai kažką smagaus bei gražaus norisi paminėti, pakėlus taurę skanaus gėrimo. Vyno, šampano, kokteilio. Ką gi, dar prieš išpakuodama siuntinį nujaučiau, kad Bellini bus mano skonio gėrimas – lengvas ir saldus, toks… mergaitiškas. Be to, atkeliavęs tiesiai iš svajonių Italijos. Mano įtarimai pasitvirtino. Šis vyno kokteilis visais aspektais – spalva, skoniu, lengvumu – būtų tiesiog idealus aperityvas linksmiems mergaitiškiems pasibuvimams, pasiplepėjimams, vakarėliams… Linksmoms, saldžioms ir truputį rožinėms akimirkoms.
Vyno kokteilis Bellini, pradėtas gaminti 1948 m. Venecijoje, turėtų greitai pasirodyti ir Lietuvos parduotuvių lentynose – tikimasi, kad Italijoje gaminamas Bellini, besididžiuojantis vieno iš populiariausių pasaulyje aperityvo titulu, ras savo mylėtojus ir mažoje mūsų šalyje.
Originalus Bellini gaminamas iš baltųjų persikų (1/3 kokteilio dalis), aukštos kokybės Prosecco (2/3 kokteilio dalys) ir kelių lašų aviečių sulčių, kurios suteikia kokteiliui žavią rausvą spalvą. Canella SPA – vienintelis licencijuotas šio vyno kokteilio gamintojas pasaulyje – prieš 25 metus gavo išskirtines teises gaminti Bellini buteliuose (štai ką reiškia tas skaičiukas 25, taip ryškiai matomas ant butelio). Per tuos metus Bellini tapo didžiojoje pasaulio dalyje žinomu aperityvu, o neseniai gavo ir puikius geriausių pasaulio someljė (Markus del Monego ir Andreas Larsson) įvertinimus: 89/100 balų!
Taigi, ragavom Bellini keturiese. Tarp mūsų buvo ir lengvų saldžių gėrimų mėgėjų, ir visai priešingų – tokių, kuriems arčiau širdies stipresni gėrimai. Patiko visiems. Ir nors nei vienas iš mūsų neturi patirties degustacijose, štai prie kokių išvadų bei vertinimų priėjome:
– Skonis. Saldus, švelnus, su puikiai jaučiamais šviežiais persikais. Dėl saldžių trintų persikų šiek tiek sunkesnis, ne toks gaivus, kokio galbūt norėtųsi saulėtą vasaros dieną. Bet juk toli gražu ne viesos dienos būna saulėtos ir ne visada būna vasara.
– Konsistencija. Tai nėra įprasta – Bellini yra šiek tiek tirštas, o geriant galima rasti mažų trintų persikų gabalėlių. Tai aiškus kokybės ženklas, mat kokteiliui gaminti yra naudojami švieži persikai.
– Spalva. Miela, švelni, rožinė. Pasikartosiu, – mergaitiška. Bet bent jau man labai patinka (svajoju apie tokios spalvos suknelę šiai vasarai, šypt).
– Stiprumas. Visiškai nestiprus (5 laipsniai), tačiau ir po vienos taurės burbuliukai apsuka galvą ir juoktis norisi truputį garsiau.
– Verdiktas. Bellini kokteiliui visi pasakėme „TAIP”, nors čia pat sutikome, kad tai tikriausiai nebūtų nei vieno iš mūsų pirmasis pasirinkimas… Kita vertus, yra tokių gėrimų į kuriuos net žiūrėti nesinori; arba tokių, kuriuos vakarėlyje gurkšnoji ir nė nelabai supranti, ar čia skanu, ar verčiau grąžinti taurę padavėjui. Bellini nei vienai šių kategorijų nepriklauso: jei kokiame nors žaviame vakarėlyje būtų vaišinama šiuo kokteiliu, tikrai neatsisakytume taurės. Ar dviejų, šypt.
Bellini, dažniausiai patiekiamas kaip svečių priėmimo kokteilis, drąsiai gali būti derinamas su įvairiais užkandžiais. Esu tikra, kad reikėtų nemažai laiko ir daug žinių, jog atrastume tą patį geriausią derinį, nenustelbantį Bellini skonio, o priešingai – jį praturtinantį, papildantį. Mes šįkart Bellini ragavome tiesiog vieną, kad niekas kitas netrukdytų pajausti visų skonio niuansų.
Bet iš receptų archyvo suradau vieno užkandžio idėją, kuria dabar – pavasarį, artėjant vasarai – pats laikas pasidalinti. Salsa krepšeliuose!
Skonis: 8/10. Puikus užkandis nuotaikingiems pavasario ar vasaros vakarėliams, draugų susibūrimams. Lengvas, gaivus ir sveikuoliškas, be to – labai puošnus, ryškus, ir nuotaikingas.
Sudėtingumas: paprasta kaip du kart du.
Receptas publikuotas internetiniame portale Ji24.lt
Vasariška salsa krepšeliuose
AtsispausdintiINGREDIENTAI
Krepšeliams:
keli lakštai „Egg rolls“ ar panašios tešlos
šlakelis alyvuogių aliejaus
žiupsnelis druskos
žiupsnelis juodųjų pipirų
Padažui:
2 valg. š. alyvuogių aliejaus
1 valg .š. citrinos sulčių
¼ arb. š. druskos
¼ arb. š. šviežiai maltų juodųjų pipirų
Salsa:
1 mangas
2 dideli pomidorai
1 vidutinio dydžio mėlynasis svogūnas
1 skiltelė česnako
1 čili pipiras
žiupsnelis druskos
žiupsnelis šviežiai maltų juodųjų pipirų
saujelė šviežių kapotų petražolių
GAMINIMO EIGA
PARUOŠKITE KREPŠELIUS
1. Įkaitinkite orkaitę iki 180°C temperatūros. Pasiruoškite keksiukų kepimo indą. Šlakeliu alyvuogių aliejaus plonai ištepkite visų keksiukų formelių dugną ir šonus.
2. Įtieskite į keksiukų formeles po lakštelį atšildytos tešlos, lengvai paspauskite pirštais, kad įgautų tvirtesnę formą.
3. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 7-10 minučių, kol tešla taps gražiai auksinės spalvos.
4. Išimkite iš orkaitės ir atvėsinkite.
PASIRUOŠKITE PADAŽĄ
1. Visus produktus sudėkite į dubenį ir išmaišykite iki visiškai vientisos masės. Atidėkite į šalį.
PARUOŠKITE SALSĄ
1. Mangą nulupkite, išimkite kauliuką ir supjautykite nedideliais kubeliais.
2. Pomidorus perpjaukite per pusę, išimkite sėklytes, o likusią dalį supjaustykite kubeliais.
3. Mėlynąjį svogūną susmulkinkite mažais gabalėliais.
4. Česnaką sukapokite kiek įmanoma mažesniais gabalėliais.
5. Čili pipirą perpjaukite per pusę, išimkite sėklytes, o likusią dalį smulkiai sukapokite.
6. Visus produktus sudėkite į dubenį, pagardinkite druska ir pipirais, ir išmaišykite.
7. Uždenkite dubenį maistine plėvele ir palaikykite šaldytuve apie 30 minučių – 1 valandą.
PARUOŠKITE IR PATIEKITE SALSOS KREPŠELIUS
1. Atvėsusius tešlos krepšelius išimkite iš keksiukų kepimo indo ir išdėliokite lėkštėje ar ant padėklo.
2. Į kiekvieną krepšelį dėkite po šaukštą salsos. Apšlakstykite padažu.
3. Patiekite nedelsiant. Skanaus!
4 komentarai
Būtų įdomu sužinoti, kodėl tik 8 įvertinot ir gamintumėt tik galbūt? 🙂
Oi, čia tik mano asmeninis vertinimas ir tikrai turėčiau jį papildyti, kad neklaidinčiau žmonių 🙂 Nes užkandis puikus ir tokių užkandžių mėgėjai jį įvertinimo dešimtukais, ir sunyko jis greitai. O štai aš.. nesu nei didžiausia mangų, nei čili pipirų gerbėja, todėl mieliau kitokius užkandžius renkuosi, kai yra galimybė 🙂
ar „patogu” valgyti tokius grozius? Ar skani ta tesla? 🙂
Idara turbut galima bet koki rinktis?
Agne, tas tešlos skonis čia mažiausiai jaučiasi, intensyvesnis yra salsos skonis 🙂 Bet tikrai tešla nėra neskani; tiesiog traškus plonytis krepšelis. Svarbiausia yra patiekti paruoštus krepšelius iš karto, nes ilgiau palaukus, tešlos krepšeliai sudrėksta ir jų apačia tampa minkšta.